V neděli si všimli chlapce, který ze stojícího trolejbusu vylézal oknem. Na otázku, proč jako ostatní cestující nevystoupil na zastávce dveřmi, odmítl odpovědět. Na první pohled bylo zřejmé, že je opilý. Hlídka navíc měla podezření, že ještě nemá patnáct let. To se záhy potvrdilo.

Školákovi bylo teprve čtrnáct roků. Dechovou zkoušku se u něj nepodařilo provést. Na policejní stanici si pro něj musela přijet matka. Strážníci budou informovat odbor sociální péče.

Další alkoholový případ řešili strážníci v pondělí.

V Moravské Ostravě zahlédli tři mladíky, kteří procházeli nedaleko nich. Každý držel v ruce láhev s pivem.

„Pozornost strážníků vzbudili velmi mladým zjevem. Existovalo podezření, že nejsou dosud plnoletí. Na výzvu k prokázání totožnosti ani jeden z trojice nereagoval, všichni procházeli kolem strážníků dál, jako by se nic nedělo. Při opakované výzvě k zastavení a prokázání totožnosti pak všichni odhodili své láhve na zem a dali se na útěk, každý jiným směrem," uvedla mluvčí ostravských strážníků Vladimíra Zychová s tím, že ochránci zákona jednoho z mladíků dopadli.

Měl sedmnáct let a dechová zkouška u něj prokázala přes jedno promile alkoholu. Strážníci kontaktovali opět matku, která si pro syna přijela.

„O události bude informován orgán sociální péče. Mladík je rovněž podezřelý z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby, který projedná příslušný správní orgán," dodala Zychová.