Nová hala nabídne hned čtyři hřiště. Jeden tenisový kurt, jedno hřiště s umělým trávníkem 5. generace, další hřiště s polyuretanovým povrchem pro sálové sporty a nakonec nebude chybět ani sportovní sál pro badminton nebo zumbu či aerobik. Na své si přijdou i diváci, čeká na ně tribuna s kapacitou 180 míst.

Nová sportovní hala v Bohumíně.

„Momentálně prostory haly čistíme a vybavujeme ji nábytkem. Označují se šatny a toalety a zbývá ještě nainstalovat venkovní nápis „sportovní hala". Kvůli vysoké vlhkosti sice ještě schází finální povrch na tenisovém a badmintonovém hřišti, ale prostory se intenzivně vysušují za pomoci vzduchotechniky," uvedla Hana Kaspřáková z odboru rozvoje a investic bohumínské radnice.

Pro veřejnost se nový sportovní stánek otevře v Bohumíně už v pátek 5. září od 14 do 18 hodin. Těšit se může jak na exhibiční tréninky spolu se dnem otevřených dveří, tak první zatěžkávací zkoušku. Tou bude florbalový turnaj žen nazvaný Bospor Women´s Cup 2014, který proběhne 6. a 7. září. Síly v něm změří přední české i slovenské kluby, stejně tak i česká reprezentace.

Padesát milionů na vybudování haly si město půjčilo.

„Hala vyrostla za necelý rok na ploše 3 715 metrů čtverečních. Na rozdíl od jiných sportovních hal v republice má extrémní rozměry. Při slavnostním otevření proto budeme usilovat o zápis do České knihy rekordů," uvedl starosta Bohumína Petr Vícha. (toj)