Zdolat trať dlouhou osm kilometrů se sedmdesátikilovou pneumatikou a to ještě v co nejrychlejším čase a s co nejméně chybami. To je závod Outdoor Trophy. V sobotu si jej vyzkoušela řada nadšenců z okolí Ostravy, startoval totiž v Trojhalí Karolina. „Každý tým sedmdesátikilovou pneumatiku táhne po vytýčené sedmikilové trase, která vede z Trojhalí k Ostravici, přes Komenské sady zpět do Trojhalí. Na cestě musí tým překonat několik překážek. Mezi nimi je slaňování, stavba voru, přeplavení Ostravice nebo vaření jídla," říká organizátor akce Martin Čtvrtníček ze společnosti Outdoor and Colours.

Aby podle něj byly týmy co nejúspěšnější, musí překonat připravenou trať co nejrychleji a s co nejmenšími chybami. „Členové týmu od nás dostanou vybavení, nesmí mít nic svého, je v něm například nafukovací člun, pádla, lana, kotlík na vaření, dřeva a sudy na stavění voru tak, aby mohli překonat stanovené překážky. První tým to zvládl za dvě hodiny a devět minut, čeká ho ale penalizace, protože udělal několik chyb, takže mu připočteme trestné body," vysvětluje Martin Čtvrtníček.

Jakub Kasík z prvního týmu se jménem Strážci kompaktoru tento typ závodu absolvoval už potřetí. „Tento byl z nich asi nejlehčí, protože byl nejkratší. Měli jsme tři stanoviště, většinou jich bývá více, ale bylo to super. Užili jsme si to maximálně. Běželi jsme dvě hodiny deset. Sice jsme tam udělali nějaké prohřešky, protože jsme dostali penalizace za porušení pravidel, podařilo se nám namočit pneumatiku," popisuje zážitky závodník.

Podle jeho týmové kolegyně Pavly Mertové bylo nejhorší sníst kilo těstovin. „Byl to jeden z úkolů. Těstoviny nebyly ještě ani uvařené. Oheň neměl totiž takovou sílu a vzhledem k tomu, že jsme museli stihnout čas, raději jsme je snědli syrové a k tomu ještě i bez soli."

Martin Čtvrtníček, organizátor závodu nakonec dodal, že Outdoor Trophy je postavený na čtyřzávodovém tour. „Ten dnešní je první, každá následující trať bude jiná, bude někde jinde a bude mít jiné zastávky a jinou délku. Další ze série se bude konat 8. srpna na koupališti v Trnávce blízko od Mošnova," dodává organizátor.