Pachatelé se do zlatnictví vloupali přes prodejnu sportovního zboží. K vloupání došlo kolem 3. hodiny ranní. Zloději se dovnitř objektu dostali násilím. Nejprve vymlátili sklo venkovního vstupu do sportovní prodejny. A právě takto se se vší pravděpodobností dostali do objektu karvinského nákupního centra u vlakového nádraží.  Nešlo při tom o žádné troškaře. Škoda na kradeném zboží má podle prvních odhadů údajně činit částku až okolo pěti milionů korun.

"Skupina pachatelů provedla vloupání do objektu, kde se zmocnila zboží, které majitel předběžně vyčíslil na několik milionů korun. Přesně hodnota se bude teprve upřesňovat při inventuře," řekla Deníku policejní mluvčí Zlatuše Viačková. 

Jak se zdá, pachatelé měli vloupání dobře připravené a mysleli i na zadní vrátka. Ve chvíli, kdy jejich auto pronásledovala policejní hlídka, měli házet na cestu kovové ježky. Policejní vůz na nich dostal defekt a muset stíhání přerušit.

"Při pronásledování došlo k poškození služebního vozidla. Podrobnosti k zásahu a vyšetřování však zatím z taktických důvodů sdělovat nebudeme," dodala Viačková. 

Policisté teď po pachatelích pátrají. V objasnění případu mohou pomoci svědci. Lidé mohli vidět nejen podezřelé osoby v okolí karvinské Hypernovy, ale mohli zaznamenat jejich přípravu na vloupání, nebo si jich všimli po vloupání v jiném místě regionu. Dá se také předpokládat, že se pachatelé budou snažit ukradené šperky prodat. 

Kvůli vloupání probíhal ve čtvrtek dopoledne ve vnitřních prostorách nákupního centra velký úklid. Zloději totiž prošli přes zmíněnou sportovní prodejnu, vybili i její vnitřní dveře a takto se dostali do nákupní galerie, kde sídlí i vykradené zlatnictví. Zároveň tam ještě probíhalo i vyšetřování kriminalistů.