Vše začalo ve chvíli, kdy si hlídka na dálnici všimla vozidla značky Audi s rakouskou registrační značkou. Motorista v úseku s povolenou „šedesátkou" překročil rychlost.

„Na pokyn hlídky k zastavení zareagoval zvýšením rychlosti a začal ujíždět směrem k polské hranici. Přitom vážným způsobem ohrožoval jiné řidiče, které předjížděl ve vysoké rychlosti," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková s tím, že na tachometru se objevila rychlost kolem 200 kilometrů v hodině.

Hlídka auto pronásledovala po dálnici A1 v Polsku až ke sjezdu u obce Mszana ve směru na Katowice. Vůz se jí nakonec podařilo předjet a zablokovat.

Bez řidičáku

Jedenatřicetiletý řidič se dal na útěk směrem k rodinným domům. Po zhruba kilometrovém běhu však skončil v rukou policie.

„Při prověřování se ukázalo, že vůz byl v ranních hodinách odcizen v Rakousku a řidič není držitelem příslušného oprávnění. Věc si na místě převzali polští policisté," řekla Holčáková s tím, že k podobné situaci došlo i minulý měsíc.

„Kolem půl osmé ráno hlídka ostravského dálničního oddělení ve směru na Polsko zaregistrovala vůz značky Audi A3 s rakouskou registrační značkou. Všimla si poškozeného zámku dveří, automobil proto chtěla zastavit. Řidič na pokyn k zastavení zareagoval úhybným manévrem a začal ujíždět ve směru na Polsko," uvedla mluvčí.

Na útěku

Policisté vůz pronásledovali po dálnici A1. I tentokrát se motorista snažil zmizet u obce Mszana, kde se pokusil vyjet z dálnice.

„Jízdu však nezvládl a narazil do svodidel. Poté se dal na útěk do polí. Vzhledem k aktuálním povětrnostním podmínkám bylo možno služební vůz zastavit bezpečně až v určité vzdálenosti," doplnila Holčáková.

Motoristovi se podařilo uprchnout. Pátrají po něm polští policisté.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že vozidlo někdo ukradl kolem šesté hodiny v Rakousku.