Čtyřiadvacetiletý muž se totiž v době zatčení chystal na další loupež, opět s parukou, informoval dnes mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk.

Mladík do banky vešel jako běžný klient. Vzal si pořadové číslo a čekal, až přijde na řadu. Pak přistoupil k přepážce, položil na pult igelitovou tašku a dopis. Beze slova pak banku opustil. V dopise uvedl, že pokud mu na určené místo nebudou doručeny peníze, bomba v tašce vybuchne.

Pracovnice ihned kontaktovala policii. Budovu policisté evakuovali a přivolali pyrotechniky. Ti zjistili, že v tašce není výbušný systém, ale jen kámen.

Kriminalisté vyhlásili po lupiči pátrání. Dostali několik tipů, které prověřili. Poslední se projevil jako správný. „Obdrželi jsme anonymní oznámení, že v obci Baška se údajně pohybuje mladík a dokonce manipuluje s parukou. Toto sdělení spustilo lavinu opatření. Na jejichž konci byl zadržený podezřelý mladík," uvedl Starzyk.

Zadržený se k loupeži v bance přiznal a navíc uvedl, že se zrovna chystal na další loupež. „Čtyřiadvacetiletý muž z Frýdku-Místku tak chtěl řešit svou nepříznivou finanční situaci. Obviněn byl z loupeže, ve vězení může strávit až deset let," dodal mluvčí.