Právě takto vypadá jeden z bodů Programového prohlášení rady města Orlové, které tamní radní před několika dny zveřejnili.

Pro připomenutí, město nyní řídí koalice složená z členů ČSSD, hnutí ANO 2011 a jednoho zástupce KDU-ČSL. Za ČSSD „kope" starosta města Tomáš Kuča, dres hnutí ANO nosí na svých hrudích obě místostarostky, Renata Potyšová a Petra Jenčmionková.

„Myslím si, že je to od nich taková z nouze ctnost a odpověď na kritiku, že nové vedení dohromady za dobu od voleb neudělalo zatím vůbec nic. Nyní tedy vyšlo programové prohlášení, aby bylo vidět, že se jako něco dělá," komentuje programové prohlášení stínový starosta města a vůdce opozice v zastupitelstvu Petr Koláček (KSČM). Muž, který díky hlasům voličů komunální volby v Orlové vyhrál.

„Pan starosta to nedávno řekl dobře, když prohlásil, že nové vedení města zatím jezdilo po okolních obcích a představovalo se. Ano, toto je poměrně trefné, o žádné jiné jejich práci nevím," nebere si servítky Petr Koláček.

Místostarostky pořád jen mlčí?

„Také na zastupitelstvech mám dojem, že jediným, kdo něco dělá a říká, je právě starosta. Dvě místostarostky vždy jen sedí a mlčí," sděluje opoziční politik svůj názor na práci vedení města a rady.

„Hnutí ANO 2011 před volbami slibovalo čerstvý vítr, my ostatní ale pořád čekáme, kdy přivane. Žádný přínos pro město zatím nevidím ani v osobě jejich poslance, pana Hájka," doplnil.

Devět orlovských radních pak svými podpisy stvrdilo, že chtějí pracovat i na dalších úkolech. Na úřadě by měl proběhnout procesní audit, v plánu je revitalizace lesoparku.

Letos by také měla skončit příprava na rekonstrukci tamního letního koupaliště a v roce 2016 by mělo být jasné, odkud město vezme několik desítek milionů na realizaci akce. Dalšími body prohlášení jsou zvýšení parkovacích míst ve městě a zvýšení transparentnosti a otevřenosti práce městského úřadu.