Zmíněná Školička bude plná zábavných her na interaktivní tabuli i mimo ni, filmů, skládanek, historických kostýmů a omalovánek. Fungovat bude ve Schösslerově salónku, ve druhém patře opavského Obecního domu.

Samotný program slavnostního dne započne hned ráno a bude rozdělen do několika částí, které se odehrají zejména v prostorách Obecního domu a Domu umění. V prvně jmenovaném se například od 9 až do 13 hodin můžete těšit na prohlídky známé expozice k dějinám Opavy s názvem Cesta města. Odborný komentář si tu vezme na starosti Petr Waleczko.

Před Obecním domem se rovněž uskuteční v 10.30 sraz účastníků procházky s názvem Zmizelé město-Opava. Aktéři si prohlédnou ve slezské metropoli vybrané historické objekty se speciální tištěnou brožurou obsahující historické fotografie města. Ani tentokrát pochopitelně nebude scházet odborný komentář, a to tentokráte v podání Petry Kaniové.

Nevšední zážitek následně slibuje také Animace pro dospělé k výstavě Psychadelia ve vizuální kultuře beatového věku 1962 - 1972. Koná se ve 13 a 16.30 hodin v Domě umění a návštěvníky čeká vskutku ojedinělý hudební a vizuální zážitek s animátorkou Lenkou Přibylovou.

Ani tím ale vše nekončí. Ve 14.30 je před Domem umění naplánován sraz všech, kdo se budou chtít zúčastnit komentované prohlídky jednoho z nejstarších objektů svého druhu v Opavě, kostela svatého Václava a Dominikánského kláštera. V tomto případě profesionální výklad obstará opět Petra Kaniová.

Posledním ve výčtu akcí je poté prohlídka hlavní části Městského hřbitova s názvem Putování za osobnostmi Opavy. Sraz je v 10 a 13 hodin u hlavní hřbitovní brány a průvodcem se stane další odborník na slovo vzatý, Zdeněk Kravar. U tohoto bodu programu a rovněž u prohlídky Zmizelé město-Opava pak ovšem platí, že se v případě deště nekonají.

Na všechny zmíněné akce je zapotřebí zakoupení vstupenek, které si je možné rezervovat na telefonu 553 791 947.