Nepřehledná lokalita v kopcovitém terénu dělá místním starosti už dlouhá léta. „Jezdím tím místem málo, ale vím, že hlavně v zimě tam bývají problémy. Bylo by vhodné aspoň snížit rychlost," myslí si jeden z obyvatel Metylovic, jehož jméno redakce zná.

Hlavní silnice vedoucí z centra obce směrem do Frýdlantu nad Ostravicí se zde kříží s cestou od Lhotky, problematický je i výjezd od léčebny.

Potíže se násobí hlavně v zimě. Na vrstvě uježděného sněhu sice leží posypový štěrk, i přesto ale řidiči se svými vozidly občas kloužou. Hrozí tak dopravní nehody.

„Zažádali jsme o dotaci na úpravu křižovatky," potvrdil Deníku starosta Metylovic Lukáš Halata s tím, že pokud obec uspěje, křižovatka se začne měnit ještě letos.

Křižovatka v Metylovicích dělá hlavně v zimním období řidičům problémy. Na snímku je zachycen pohled ze směru od Lhotky.

Řidiči by pak po úpravách museli před křižovatkou ubrat nohu z plynu na 40 kilometrů v hodině. Uprostřed silnice plánuje obec vybudovat ostrůvek, který zpomalí i usměrní dopravu a umožní chodcům přecházet cestu nadvakrát. U autobusových zastávek navíc mají vzniknout zálivy i chodníky.

Do budoucna se počítá s výstavbou chodníku z centra obce na Vrchovinu, který by ocenili zejména rodiče s dětmi.

Podle „Bílé knihy" silničářů, která systematicky mapuje stav komunikací II. a III. třídy na území kraje, je problematických křižovatek v regionu více. Do budoucna se například počítá s přestavbou křižovatky v centru Krmelína na kruhový objezd, stejný osud by měl potkat i stávající průsečnou křižovatku krajské silnice II. třídy s komunikací III. třídy na rozcestí v Hukvaldech.

Podle silničářů je křižovatka situována v nepřehledném místě a přestavba se jeví jako nejlepší řešení.