Už jen na položení asfaltové vrstvy čeká úsek ulice Opavská ve směru na Podhradí v místech křižovatky s pekárnou, dále spojovací cesta mezi Opavskou a Zemědělskou ulicí a rovněž silnice ve směru na Větřkovice od křižovatky se silnicí do Prostředního Dvora po napojení již postavené vozovky u Větřkovic.

V současnosti se poté buduje úsek ulice Zemědělská ve směru na Větřkovice v místech od křižovatky s ulicí Křivá po křižovatku prvního ramene ulice Dělnická. Zároveň se staví i silnice mimo město směr Větřkovice, a to od místa samoty po křižovatku se silnicí do Prostředního Dvora.

„V tomto případě byla veškerá doprava z Vítkova do Prostředního Dvora převedena na trasu Vítkov přes Větřkovice do Prostředního Dvora," dodávají zástupci města na oficiálním webu Vítkova.

Na zahájení výstavby pak čeká kupříkladu ještě zhruba padesátimetrový úsek Opavské ulice v místech od křižovatky s ulicí Zemědělskou. Zahájení prací je naplánováno na 8. září.

Od 11. srpna se má poté začít dělat na závěrečné části a v Zemědělské ulici ve směru na Větřkovice v místě od prvního ramene ulice Dělnická až po místo nacházející se zhruba 50 metrů za sjezdem k provozu společnosti inSPORTline.

„V této souvislosti byla zahájena i stavba druhé části průmyslové zóny, která poslouží mimo jiné k náhradnímu příjezdu k heliportu a uvedené firmě," uzavírají zástupci města. Minimálně až do listopadu, kdy by měla být silnice hotova, ale musí řidiči na Vítkovsku nadále počítat s dopravními komplikacemi a objížďkami.