Dvoudenní maraton oslav začne v pátek dopoledne, kdy školu navštíví zástupci Moravskoslezského kraje, představitelé opavské radnice a středoškolští pedagogové.

„Je pro ně přichystán pestrý program, který vytvořili studenti, ať již setkání s osobnostmi britské kultury a historie, efektní chemické pokusy, dramatické etudy souboru Bez názvu, prezentace HELP P3, gymnastické vystoupení, televizní spoty a jiné," uvádí ředitelka Slezského gymnázia Milada Pazderníková.

Tentýž den odpoledne a v sobotu dopoledne bude škola otevřena pro všechny zájemce z řad opavské veřejnosti, pro rodiče studentů, bývalé zaměstnance, absolventy gymnázia a další. Výše uvedený program bude doplněn o španělské divadlo, prezentaci francouzské kultury, návštěvníci poznají kouzlo mikrosvěta a jiné zajímavé aktivity.

Oslavy vyvrcholí v sobotu 21. září od 17 hodin v Kulturním domě Na Rybníčku společenským večerem, který organizátoři pojali jako narozeninovou party.

„Zveme na ni nejenom současné studenty, jejich rodiče, absolventy, ale i všechny příznivce a přátele naší školy. Chceme ukázat, že Slezské gymnázium Opava je školou moderní, kreativní, která nelpí na rutinních stereotypech, ale inovativně směřuje do budoucnosti," dodala ředitelka Pazderníková. Podrobnější informace jsou na www.slezgymopava.cz.