Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plesová sezona je tady. Tipy Deníku na akce v Ostravě

Ostrava - Nadcházející víkendy proběhnou ve znamení plesů, bálů i zábav. Ostravské organizace i sdružení nabízejí desítky možností, kam vyrazit, a módní odborníci radí, jak u slavnostních příležitostí vypadat, co nejlépe. Stačí si tedy vybrat a jít se bavit.

18.1.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

Načesané dámy, upravení pánové, tanec, hudba, tombola, jídlo, pití a dobrá nálada.

Tak má většina z nás v povědomí plesové veselí. I tento rok můžete v Ostravě navštívit nepřeberné množství akcí s touto atmosférou. Od velkých honosných reprezentativních plesů až po drobné myslivecké, hasičské či zabijačkové zábavy.

„Upřednostňuji menší akce, jsou uvolněnější a člověk se na nich lépe pobaví. Několikrát jsem navštívila například ples v Hotelu Imperial, ale zjistila jsem, že to není nic pro mě. Člověk si připadal svázaný. Hasičské plesy v tělocvičnách jsou podle mě jedny z nejlepších," vysvětlila Deníku častá návštěvnice zábav, dvaatřicetiletá Helena Šrámková z Ostravy-Poruby.

Swing a rock and roll

Jedním z nejvyhledávanějších podniků v plesové sezoně je už tradičně Rock and Roll Garage Club v Martinově. I letos klub hostí více než desítku zábav a 14. března od 20 hodin pořádá i výroční 25. Rock and Roll ples s podtitulem Od swingu k rock and rollu.

„Zároveň oslavíme s návštěvníky i 25 let Rock and Roll Bandu Marcela Woodmana. Jako host vystoupí Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Uvítáme, když se lidé i stylově obléknou. U pánů to zahrnuje psí dečky až rock and rollová károvaná saka. U dam a slečen pak puntíkované šaty či decentní swingový styl. Ceny vstupenek jsou 390 korun a 490 korun pro VIP a k dostání jsou na internetu a od 10. ledna i v klubu," řekl Deníku programový manažer klubu Tomáš Černý.

Ilustrační foto.

Mezi lidmi vyhledávaný Bohémský ples, který v loňském roce nabídl kromě živé hudby a tomboly i improvizovaná divadelní vystoupení, ještě v této sezoně nenašel místo svého konání.

„Bohužel jsme se nebyli schopni domluvit na pronájmu s majitelem prostor, kde se Bohémský ples v minulých letech konal, tedy v sále Divadélka pod věží. Zatím hledáme další možná místa, ale nyní nejsem schopen říci, zda se letošní pátý ročník plesu vůbec uskuteční," přiblížil problematickou situaci jeden z hlavních pořadatelů Bohémského plesu, Petr Karen.

Do Radniční restaurace, a tedy do sálu bývalého Divadélka pod věží, ale můžete například zavítat 7. února na sedmnáctý ročník Plesu architektů. Ten bude probíhat od 19 hodin a vedle tanečního programu nabízí večeři, ochutnávku vín a hudební doprovod kapely TNT.

Taneční mistr Chlopčík zájem chválí

V posledních několika letech se rozšířilo obecné povědomí o standardních i latinskoamerických tancích. Velkou zásluhu na tom mají televizní pořady, které se párovým tancem zabývaly. Porotce jedné ze soutěží a několikanásobný mistr republiky v tanci Zdeněk Chlopčík zájem Ostravanů o tanec chválí: „Musím přiznat, že naše kurzy pro manželské páry, ale i ty středoškolské, které naše škola rovněž nabízí, jsou plné. Lidé pochopili, že tanec může být radostí i uměním," řekl Deníku Zdeněk Chlopčík.

Právě Ples Taneční školy Zdeňka Chlopčíka je další taneční příležitost, na kterou mohou Ostravané zavítat. A to 6. března do Kulturního domu Akord v Ostravě-Zábřehu.

Ilustrační foto.

„Cena vstupenky je 290 korun a hosté se mohou těšit na živou hudbu v podání skupiny Proxima a bohatou tombolu," doplnil Zdeněk Chlopčík.

Letošní plesová sezona je také bohatá na školní a maturitní plesy. V Kulturním domě Akord v Ostravě-Zábřehu se konal v sobotu 17. ledna Ples Wichterlova gymnázia, ve stejný den pořádala První školní ples i Základní škola J. Šoupala v Ostravě-Porubě.

Mezi tradiční maturitní plesy se řadí i Ples maturantů a absolventů Matičního gymnázia.

Pokud vyhledáváte lidovější zábavy s uvolněnější atmosférou, můžete 31. ledna vyrazit buď na Čtvrtý zabijačkový ples do Třebovického mlýna, nebo na Ples dobrovolných hasičů v Ostravě-Michálkovicích. Ostrava ale nabízí i netradiční akce, například Ples potápěčů, který proběhne 7. března v Martinovském Rock and Roll Clubu či třeba Ples Benďasové ligy.

„Ples se bude konat 24. ledna v restauraci Stadion v Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích. Cena vstupenky je 300 korun a zahrnuje přípitek, večeři a program. Vystoupí kapela Mr. Day," zval zájemce správce Beňdasové ligy, která sdružuje amatérské hráče čtyřhry v badmintonu, Jiří Hájek.

Co na sebe?

Ilustrační foto.

Jaké pro slavnostní příležitost zvolit šaty, je klasický problém většiny žen. Podle odborníků vévodí společenskému šatníku pudrové tóny a pánové by měli zvolit i jiné barvy obleku než jen klasickou černou.

Pokud do šatů nechcete investovat příliš mnoho, můžete si je na vybranou akci jen zapůjčit.

„Dámy u nás volí různé materiály i střihy. Snaží se být více nápadité než třeba v minulých letech. Setkávám se také s případy, kdy přemýšlejí i nad vizáží partnera a snaží se jeho kravatu či motýlek sladit s barvou svých šatů. Během plesové sezony se tržby vždy lehce zvednou, ale není to markantní. Se salony v Brně či Praze je to stále nesrovnatelné," podotkla majitelka salonu Angelika na Masarykově náměstí Jana Ksiažková.

Pokud se vydáte na maškarní a tematické zábavy, je nutné zvolit dobrý kostým. „Lidé u nás nalézají různé druhy kostýmů, ve kterých můžou vyrazit na kterýkoli tematický večírek či ples. Půjčovné jednoho kostýmu se u nás pohybuje od 250 korun do 650 korun. V plesové sezóně půjčujeme asi nejčastěji kostýmy typické pro styl určitých let dvacátého století," uvedla jednatelka salonu Princess v centru Ostravy Simona Hýžová.

Klára Kohutová

Trend: společenský overal

Na nové trendy a styl Ostravanů se Deník ptal ředitele propagační, modelingové a vzdělávací agentury Luděk Šmehlík: „Na světových molech letošní sezonu pohltily společenské šaty zejména v pudrových barvách v nejrůznějších provedeních, co se zdobení a střihu týká. Chybu rozhodně neuděláte s broskvovou, lososovou, krémovou nebo starorůžovou barvou. U výběru šatů a následných doplňků dbejte především na jejich vzájemné sladění a držte se raději pravidla „'méně je někdy více''. Pokud se nebojíte vyčnívat z davu, skvěle vypadá také jednoduchý černý společenský overal v pánském stylu, například s našitou smokingovou klopou. Každou sezonu navštívím hned několik plesů a s oblibou pozoruji styl oblékání nás Ostravanů. A jsem velmi rád, že mohu hrdě prohlásit, že se v oblékání stále zlepšujeme. Mnohé ženy se vymanily z představy, že na ples patří jen a pouze dlouhé šaty, a nebojí se experimentovat s délkou, střihem a doplňky. Rovněž chválím pány, kteří pochopili, že existují i jiné obleky než černé a že nejdůležitější je perfektně padnoucí střih."

Tanec nám pomáhá poznat své tělo, říká psycholog Přemysl Mikoláš

Jaký vliv má tanec na psychiku?Pohyb a tanec pomáhá lidem lépe definovat, co se uvnitř nich děje. Díky taneční terapii se děti, ale třeba i staří lidé nebo ti na vozíčku snaží vnímat své tělo. Tanec pomáhá naslouchat našemu organismu a pochopit, co potřebuje. Tanec zmírňuje napětí, uvolňuje. Velké výsledky má taneční terapie u hyperaktivních dětí, které se naučí s tělem lépe pracovat a ovládat jej.

Co se v těle při tanci děje?Jako při každém pohybu je vylučován hormon štěstí. Endorfiny se vyplaví a člověk je uvolněný a spokojený. Vyloučení těchto hormonů do těla můžeme docílit ale i masáží reflexních bodů či dýcháním. V dnešní době, která klade důraz na intelekt, kázání a rozum často zanedbáváme své tělo, které je pak v nesouladu s hlavou. Proto i plesová zábava může pomoci uvolnit se.

Ne vždy se však na ples těší oba partneři. Je chyba přemlouvat či nutit?Vše je potřeba vysvětlit a osvětlit komunikací. Lidé si často neuvědomují, že tanec je zároveň milostnou předehrou, která pomáhá vztah utužit.

Kam v Ostravě na ples? Tipy Deníku:

24. ledna10. tradiční hornický ples, Vysoká škola báňská Technická univerzita Ostrava, Nová aula. Připraven je bohatý kulturní program a tombola, hraje Hornická smečka, složená ze studentů a absolventů HGF VŠB-TUO

Ples maturantů a absolventů Matičního gymnázia, Dům kultury města Ostravy

Ples Benďasové ligy, Městský stadion Ostrava-Vítkovice

31. lednaReprezentační ples hotelu Imperial Slavíme 111 let, MaMaison Imperial Hotel. Výroční reprezentační ples se zajímavými hosty

Čtvrtý zabijačkový ples, Třebovický mlýn

Ples dobrovolných hasičů, Kulturní dům Michálkovice

14. únoraZámecký ples, Zámek Poruba. Hrát bude tradičně živá kapela, vystoupí Statis Prusalis se svými hosty

Velký Diskoples Valentýnský speciál, Dům kultury Akord Ostrava-Zábřeh. Diskotéka, soutěže, tombola

21. února1. ples seniorů, Dům kultury města Ostravy. K tanci zahraje Band Zdeňka Krásného a jako hlavní hosté tohoto večera vystoupí Yvetta Simonová, Josef Zíma a Naďa Urbánková

Pepino maškarní erotický ples, Klub Rock and Roll Garage Restaurant & Music Club Ostrava-Martinov. Šestý ročník akce, která vás dostane z reality všedních dní

28. únoraOldies maškarní erotický ples, Klub Rock and Roll Garage Restaurant & Music Club. Šestý ročník tradičního plesu agentury Válek a Válek

6. březnaJarní ples taneční školy Zdeňka Chlopčíka, Kulturní dům Akord Ostrava-Zábřeh

7. březnaPles potápěčů, Klub Rock and Roll Garage Restaurant & Music Club

14. březnaXXV. RNR ples Od swingu k RNR, Klub Rock and Roll Garage Restaurant & Music Club. Rock and rollový ples se bude konat již popětadvacáté


Autor: Redakce

18.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Václav Havel v roce 2004.
12

Šest let od úmrtí Václava Havla. Vzpomínala i ambasáda v USA a Kanadě

Prezident Miloš Zeman jmenoval 13. prosince na Pražském hradě menšinovou vládu Andreje Babiše.
15 20

Politici si polepší. Příští rok jim vzrostou platy o tisíce korun

AKTUALIZOVÁNO

Babišova vláda chce jednodušší daňový systém či změny v důchodech

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) v návrhu programového prohlášení počítá se zjednodušením a elektronizací daňového systému či vytvořením pravidel pro "předvídatelný růst minimálních mezd". Vyplývá to z dokumentu, který kabinet schválil během svého dnešního jednání.

Vteřiny dne. Rychlý přehled pro ty, kteří nemají čas číst

Zjistěte během několika málo sekund, co nejdůležitějšího přinesl dnešní den.

Nové obecní byty a zásah proti Airbnb. Magistrát chce vyvést trh z krize

Dvacet tisíc nových cenově dostupných bytů. Přesně to podle Institutu plánování a rozvoje (IPR) schází k tomu, aby se pražský realitní trh dostal do rovnováhy. Z nejnovější analýzy IPR navíc vyplývá, že situace bude rok od roku horší. Magistrát proto chystá záchranný plán zahrnující výstavbu nových obecních bytů i omezení krátkodobých pronájmů přes Airbnb.

Změny na Úřadu vlády. Končí Špidla a další Sobotkovi lidé

Na Úřadu vlády skončili vedoucí pracovníci z období kabinetu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), mimo jiné expremiér Vladimír Špidla jako ředitel odboru poradců předsedy vlády či Lucie Orgoníková jako náměstkyně pro vědu, výzkum a inovace. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT