K sedmi letům vězení byl ve čtvrtek odsouzen sedmadvacetiletý Adam Němec z Ostravska, který přepadl několik lidí. Zaměřoval se především na starší ženy, jimž vytrhával tašky a kabelky. Na svědomí má sedm činů. Část z nich Krajský soud v Ostravě kvalifikoval jako krádeže, další jako loupeže.

Němec většinou útočil zezadu. Nenápadně se k ženám přiblížil, využil momentu překvapení a tašky jim vytrhl. Poté utekl. Některé z obětí spadly a utrpěly těžká zranění v podobě zlomenin.

Muž si seniorky tipoval u nákupních center, před domy, jednou dokonce loupil na hřbitově. Ke zločinům docházelo od srpna do září loňského roku. Čtyři napadení se odehrála v Ostravě, dvě v Hlučíně a poslední v Ludgeřovicích.
Němec se po zadržení ke všemu přiznal a projevil lítost.

„Je mi to líto. K činům se doznávám. Lidem jsem nechtěl ublížit. Šel jsem jen po materiálních hodnotách. Neměl jsem dostatek finančních prostředků," prohlásil muž, který se kvůli závislosti na drogách musel odstěhovat od rodičů. Navíc mu lékař ukončil dlouhodobou nemocenskou, a to kvůli ignorování pravidelné kontroly. Němec se tak ocitl i bez peněz. Navíc měl velké dluhy, které nadělal u bankovních i nebankovních institucí.

V zoufalé situaci se rozhodl, že začne na ulici přepadávat starší ženy. Inspirovat se nechal televizními krimi zprávami. „Viděl jsem to v televizi. Sleduji krimi zprávy a tam to bylo detailně popsané. Nechtěl jsem nikomu ublížit," řekl Němec a dodal: „Byl jsem bez peněz. Měl jsem hlad. Peníze jsem chtěl použít na nákup jídla a taky pervitinu, který hodně stojí."

Před některými útoky Němec užil pervitin, který kouřil. „Tím pervitinem jsem získal kuráž to udělat," vysvětlil.

Obžalovaný i státní zástupce se na místě vzdali práva na odvolání, verdikt je tedy pravomocný.