Každý půlrok se budou setkávat starostové a místostarostové tří sousedních měst na Novojičínsku, aby u jednoho stolu probrali témata jako čerpání dotací, fungování průmyslových zón nebo financování příspěvkových organizací.

Později by mohli výsledek spolupráce konkrétně pocítit občané dotčených měst nebo turisté, neboť v plánu mají radnice vytvořit projekt takzvaných rodinných pasů, jež by rodinám s dětmi poskytoval slevu na sportovní a kulturní akce.

„Nový Jičín, Kopřivnice a Příbor spolu sousedí, ale kromě účasti ve svazku na odkanalizování obcí či ve sdružení historických sídel mezi nimi prakticky žádný kontakt nebyl. A to je škoda. Proto jsem starosty a místostarosty pozval do Nového Jičína, abychom spolu mohli probrat úspěchy, ale i problémy jednotlivých radnic. Velmi mě potěšila jejich vstřícnost. Starosta Kopřivnice Miroslav Kopečný mě dokonce předešel s návrhem, aby tato jednání byla pravidelná," řekl starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák.

Konkrétně chce vedení Nového Jičína čerpat ze zkušeností Kopřivnice při budování průmyslové zóny.

„Příbor naopak zaujalo, jak Nový Jičín začlenil bývalý bytový podnik do struktury městského úřadu a jak vybudoval separační dvůr. Zástupci Kopřivnice se zajímali, jakým způsobem financuje Nový Jičín sport," uvedla dále mluvčí Nového Jičína Marie Machková s tím, že Příbor se stal vzorem pro svou rodinnou politiku.

„V budoucnu bychom mohli uzavřít smlouvu o partnerství a prorodinné podpoře v oblasti cestovního ruchu," navrhla místostarostka Kopřivnice Dagmar Rysová.