Historický areál ulehl před časem ku spánku kvůli celkově špatné situaci v našem lázeňství. V Karviné tak nyní fungují novější lázeňské budovy v části Hranice. Teď se ale situace snad změní k lepšímu a stane se tak zřejmě ještě letos.

„Díky pronájmu hlavní budovy společnosti, která zde bude provozovat zařízení pro lidi trpící alzeheimerovou chorobou, si můžeme dovolit opět uvést do provozu také zbývající budovy tohoto areálu. Počítáme s tím, že se tak stane ještě letos," říká mluvčí Lázní Darkov Eva Kijonková.

Jak dodává, v současnosti lázeňskou společnost nejvíce zaměstnávaly přípravy a předání zmíněné hlavní budovy. Nyní přijde na řadu i příprava ostatních lázeňských domů.

„O tuto část lázní měla vždy největší zájem zahraniční klientela. Ani tak jsme si ale nemohli dovolit provozovat celý areál. Nyní ale těmto zájemcům chceme opět učinit nabídku," sdělila dále mluvčí lázní.

Ve zmíněné hlavní budově se již v nejbližších týdnech rozběhne projekt Domov Alzheimer Darkov. Půjde o ubytovací zařízení o kapacitě 120 lůžek pro lidi trpící alzheimerovou chorobou i jinými formami demence. To bude provozovat společnost DA Corporation, která podobné zařízení provozuje také v Roztokách u Prahy. Společnost nyní hledá i nové zaměstnance na pozice zdravotních sester, ošetřovatelů, sociálních pracovníků, terapeutů či třeba kuchařů a pomocných sil do kuchyně.

„Náš projekt má zaměstnat přibližně 85 lidí," uvedl výkonný ředitel DA Corporation Radek Žádník. V projektu se angažuje také ředitelova manželka, herečka Zdeňka Žádníková Volenská.