„Máme k nim rodný list. Stáhli jsme si ho z internetu, protože některé likérky tam daly veškeré informace. Hodně nám tím pomohly," říká Šimanský a přiznává, že si panáka tento den ještě nikdo neobjednal. „Lidé jsou opatrní, bojí se," dodává barman z podniku Floridita.

V baru Dublin začali nalévat tvrdý alkohol už v den, kdy ministr Heger prohibici zmírnil. „Ke všem lahvím, ze kterých naléváme, máme certifikáty. Všechno jsme pečlivě zkontrolovali. Prodáváme jen prověřený alkohol," vysvětluje provozní baru Petra Opělová. Lidé se podle ní zajímají o původ alkoholu, který jim tady servírky nalévají. „Mají strach. Kdo by neměl po tom, co se stalo," míní.

Desítky lahví zůstavají ve skladu

Ve skladu podniku BarBar zatím zůstávají desítky lahví, u kterých barmani nenašli výrobce. „Třeba na lahvích Myslivce jsme se k tomu nemohli dopátrat. Takže zatím tohle neprodáváme," tvrdí servírka Klára Vagnerová. O zmírnění prohibice je přišla informovat celní správa. „Ptali se, jestli víme, co smíme prodávat a co ne. Informace jsme ale měli už z televize a internetu," dodává Vagnerová.

Posedět s přáteli přišel do tohoto baru v pátek večer i třicetiletý Lukáš. Objednali si vodku. „Konečně. Je to po čtrnácti dnech, co si tady můžu dát panáka," říká Lukáš. Obavu z toho, že by se mohl otrávit, nemá. „Otrávil se snad někdo metanolem v restauraci? Ne. Tak proč bych se měl bát," míní.

Jeho kamarád Martin to ale cítí jinak. „Nemám z toho dobrý pocit. Panáka bych si zatím nedal. Ještě počkám, než se to všechno vyšetří," tvrdí. Někteří provozovatelé barů ve Stodolní odhadují, že za dobu prohibice přišli až o šedesát procent tržeb. „To mi přijde přehnané. Když nebyl tvrdý alkohol, pili lidé zkrátka více víno a pivo. Myslím, že tržby byly nižší maximálně o třicet procent," vypočítává Martina Přadková z baru Bernies.