„Tady je to, tady je střed. Tu je ta síla největší," pokyvuje hlavou Halouzka.

Stojí nad místem, kde je podle něj nějaký proud energie, změna elektromagnetického pole. Halouzka před nedávnem navozil doprostřed louky ve své galerii v Jiříkově hromadu hlíny a kamení. Chtěl zde vytvořit kamenný vrch ve tvaru pyramidy a osázet ho mechy a rostlinkami. Neustále galerii vylepšuje, kromě soch zde má i malé arboretum. Nyní vytvořil z ohromných kamenů pyramidu, v průměru má tak osm metrů, na výšku zhruba čtyři metry.

„Je tu šedesát tun kamene a dvacet tun zeminy. Je to asi deset tater. Ten největší kámen má čtyři metry, ten dovezla tatrovka samotně, víc se jí na korbu nevešlo," vyprávěl Halouzka.

.

On a jeho dva pomocníci s přestávkami dělali kamennou pyramidu asi měsíc. „Chtěl jsem vytvořit něco, co bude sloužit relaxaci a odpočinku. Okolo jsou lavečky na posezení, kolotoče a houpačky pro děti. Protože se rád dívám na cestopisy a dokumenty, chtěl jsem, aby to byla pyramida," řekl Halouzka.

Že je pyramida zajímavá svým tvarem, ale i účinky, to se Halouzka brzy přesvědčil sám na sobě. „Když jsme to dostavěli, sedl jsem si nahoru, bolela mě hlava. A asi za pět minut mě to přešlo," prozradil Halouzka. A že to nebyla náhoda, o tom se prý přesvědčil podobným způsobem několikrát. „Vzal jsem virguli a ono to fungovalo! Sám jsem totiž proutkář, sám jsem si tu našel i vodu," ujišťoval Halouzka.

A jak si vysvětluje neobvyklý jev? Podle něj to způsobují kameny, které v sobě obsahují železo. „Tady se železo a kovy kdysi těžily. Uprostřed pyramidy je postaven čtyři metry vysoký kámen a okolo něj dokola a do špičky navršeny další. A mají v sobě železo. Jediné, z čeho mám strach, že mi do toho bude bouchat blesk. Ale je to uprostřed louky, nemělo by se nic stát," řekl Halouzka.

.