Deník

Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy na víkend v Ostravě: Dny víry, noční cyklojízda a další zajímavé akce

Je tady první červnový víkend a my vám opět přinášíme tipy Deníku na zajímavé akce v Ostravě a okolí.

3.6.2016
SDÍLEJ:

Archeopark v Chotěbuzi. Ilustrační foto.Foto: Deník/Richard Kutěj

Zoo otevírá své skleníky veřejnosti

Návštěvníci ostravské zoo se mohou těšit na znovu otevření pěstebních skleníků uvnitř areálu. Každý víkend až do konce října se v místní zoo budou konat komentované prohlídky s průvodcem.

Kumkvata.

„Do tropů s průvodcem se mohou zájemci vydat od června do konce října každý víkend v 11, 13 nebo 15 hodin. Sraz návštěvníků je vždy u vstupu do zoo, kde si skupinu vyzvedne průvodce. Prohlídky jsou zahrnuty v ceně klasického vstupného," vysvětlila mluvčí Zoo Ostrava Šárka Nováková.

Z důvodu omezené kapacity prohlídek je nutná rezervace předem na telefonním čísle 596 241 269 nebo osobně na vrátnici zoologické zahrady. 

Mše na náměstí zahájí Dny víry

Ostravsko-opavská diecéze slaví v těchto dnech dvacáté výročí svého založení. Oficiální oslavy pro širokou veřejnost začnou v neděli a zahájí Dny víry.

V 10 hodin se na Masarykově náměstí v Ostravě uskuteční bohoslužba Poděkování za diecézi s modlitbou za novou evangelizaci. Následují koncerty a vernisáž výstavy v katedrále. V 15.30 hodin vyjde z Přívozu Pochod pro život a zamíří ke kostelu svatého Josefa u salesiánského střediska Don Bosko. V 17.30 hodin se zde koná mše svatá.

Program Dnů víry pak bude pokračovat celý následující týden. Podrobnosti naleznete na www.dnyviry2016.cz.

Basketbalová show v Ostravar Aréně

Harlem Globetrotters bude už v sobotu bavit Ostravu. Nejslavnější basketbalové družstvo světa se po více než dvaceti letech vrací do Ostravar Arény, kde od 19 hodin exhibičním zápasem oslaví své 90. narozeniny. Jejich soupeřem je tým World All Stars z amerického Washingtonu.

Nekompromisní smeče, přesné střely, geniální nahrávky a také legrácky. To vše bude k vidění. V samotném zápase nepůjde o body a odehraný čas, ale o zábavu a show, kdy se baví celá rodina. Program Dne s Harlem Globetrotters začíná na parkovišti u Ostravar Arény v 10 hodin. Vstupenky se dají stále zakoupit na webu sítě Ticketportal.

Noční cyklojízda Ostravou

Za předpokladu dobrého počasí se bude v sobotu konat Noční cyklojízda Ostravou. Odjezd je ve 20.45 z Alšova náměstí v Porubě. Cílem pak bude zastávka Na Honculi, kde se budou opékat buřty. V případě nepříznivého počasí se akce bude posouvat na pátek 10. června. 

Jazzový večer na Máji

Jazzové podvečery na Landeku už neodmyslitelně patří k Mezinárodnímu hudebnímu festivalu (MHF) Janáčkův máj v Ostravě. Ani letos tomu nebude jinak.

V Landek parku Hornickém muzeu začíná v sobotu v 17 hodin velmi atraktivní koncert, který je současně připomínkou 25. výročí vzniku Visegrádské skupiny. Představí se na něm jazzový soubor Lukáš Oravec Quartet, který je pravidelným hostem na pódiích jazzových klubů a festivalů v celé Evropě. V Ostravě se tato hudební formace představí v sestavě Piotr Wyleżoł (klavír), Patryk Dobosz (bicí), Tomáš Baroš (basa) a Lukáš Oravec (trubka).

Hostem večera bude Wayne Escoffery, americký jazzový saxofonista a jedna z nejvýraznějších postav své generace na jazové scéně v New Yorku.

Posluchači se tedy mají opravdu na co těšit. Čeká je koncert plný jazzových lahůdek.

ZA HRANICEMI OSTRAVY

Frýdek-Místek: Po stopách textilek

Po stopách textilek ve Frýdku-Místku se v sobotu v 9 hodin vydají zájemci z náměstí Svobody. Díky výkladu historika Petra Juřáka se účastníkům otevře nový pohled na historický vývoj textilní výroby ve městě, jež ve 20. století proslavila značka Slezan. V průběhu procházky bude šest zastávek.

Třinec: Na Javorovém bude veselo

Na Javorovém vrchu se v sobotu uskuteční tradiční oslavy výročí založení chaty. Spolu s tím se tam koná oslava Dne dětí. Na programu jsou koncerty kapel Companieros, Frontmen, zábavné hry a soutěže. Nebude chybět skákací hrad, trampolína, modelovací balónky, výtvarně-edukativní i sportovní aktivity, exhibice třineckých hráčů amerického fotbalu, den otevřených dveří Horské služby. Svou práci předvede psovod se speciálně vycvičeným psem, přijde i ukázka resuscitace člověka. V případě příznivých letových podmínek budou paraglidisté startovat přímo od chaty. 

Hukvaldy: Bednářův hold Josefu SudkoviV letošním roce si připomínáme 120 let od narození a zároveň také čtyřicet let od úmrtí jednoho z nejvýznamnějších československých fotografů Josefa Sudka (17. března 1896 Kolín 15. září 1976 Praha). Spolu s Františkem Drtikolem a Jaromírem Funkem patří k nejvýznamnějším českým fotografům období mezi první a druhou světovou válkou.
Málokdo však ví, že Josef Sudek fotografoval také na území dnešního Moravskoslezského kraje, a to především na dvou místech na Hukvaldech (v roce 1971 byla vydána obrazová publikace Janáček Hukvaldy) a v pralese Mionší, v sedmdesátých letech minulého století. Hold Josefu Sudkovi se rozhodl vyjádřit ostravský amatérský fotograf Dalibor Bednář, který se setkal a spřátelil s fotografy Helbichem a Thielem, kteří Sudka na cestách po Moravskoslezském kraji doprovázeli. Dalibor Bednář šel ještě dál a rozhodl se připravit několik výstav, v nichž se také pokusil zmocnit Sudkových témat, které fotil v našem kraji a připravil k tomu několik výstav. První Bednářova výstava velkoformátových kontaktních fotografií nazvaná Se Sudkem v zádech začíná v sobotu v 16 hodin v infocentru na Hukvaldech a potrvá do konce letošního srpna. Druhá výstava proběhne v Gorolském informačním centru v Mostech u Jablunkova od 8. září do 2. října. „Vystavené fotografie jsou zpracovány tradičním postupem mokrou cestou v temné komoře a vystaveny budou kontaktní kopie, přesně tak, jak pracoval Josef Sudek,"uvedl Dalibor Bednář.


Archeopark v Chotěbuzi: Den dětí se Slovany

Zejména na malé návštěvníky (ale i na jejich doprovod) čekají v neděli od 9 do 17 hodin rozšířené zábavné prohlídky historického areálu, spousta aktivních her a soutěží se slovanským nádechem, tvůrčí dílny. To vše v rámci akce Den dětí u Slovanů. „Malí návštěvníci Archeoparku v Chotěbuzi si budou moct vyrobit různá zvířátka i dobové ozdoby a pobaví se také u divadelního představení Pověsti pro štěstí, které v kulisách historického areálu odehraje nezávislá divadelní scéna SemTamFór," říká Iva Lupková, mluvčí Muzea Těšínska, které Archeopark spravuje. Na závěr si děti budou moci také změřit síly a vědomosti v rámci hravého Slovanského desetiboje. 

Vojkovický pivovar slaví 10. výročí od svého založení

Pivovar Koníček ve Vojkovicích slaví deset let od uvaření první várky piva. V sobotu se v areálu pivovaru a hostince uskuteční Koníčkův den. Bohatý program začne ve 13 hodin, slavnostní narážení dřevěného sudu přijde na řadu v 15 hodin. Lidé se můžou těšit na ukázku voltiže nebo vystoupení Železného Zekona, k poslechu zahrají kapely Blaf, Šajtar i Legendy se vrací. Program potrvá až do noci. Nebudou chybět pivní soutěže, rodeo o sud piva, pohádka nejen pro děti nebo dětský koutek. Na čepu bude pestrý výběr piv nejen z vojkovického pivovaru, ale i z několika dalších. Vstupné je dobrovolné. 

Chlebičov, Hlučín: Sraz motorek i veteránů

Chlebičovský areál Bumbálka zažije v pátek a v sobotu setkání motorkářů. Dnešní program začíná v 17 hodin rockotékou a pokračuje až do jedné po půlnoci vystoupením kapely Jen Tak a soutěžemi o nejlépe laděný výfuk a o Miss mokré tričko. Zítřejší program začíná ve 14 hodin společnou vyjížďkou a od 15 do 24 hodin nabídne vystoupení kaskadéra, hudebních kapel, tombolu a strip show se závěrečnou rockotékou. V Hlučíně se v sobotu koná tradiční Prajzská raley. Diváci si mohou nablýskané veterány prohlížet od 8 do 11 hodin na parkovišti před kulturním domem. Potom vozy vyrazí na trasu v délce 82 kilometrů, která plechové nádhery povede přes Píšť. Kravaře, Velké Hoštice a Bolatice do Polska a stejnou cestou zase zpátky. 

Den dětí na Sluníčku nabídne hry a koupání

Rekreační centrum Sepetná pořádá v sobotu v areálu koupaliště Sluníčko v Ostravici Den dětí. Bohatý doprovodný program bude spojen s otvíráním koupaliště s tobogány a dětským brouzdalištěm. Pořadatelé pro děti přichystají spoustu zábavy a soutěží. Těšit se mohou na malování na obličej, jízdu na segway vozítkách a koloběžkách. Dojde i na kácení máje a ukázku techniky dobrovolných hasičů z Ostravice. Další hry nabídne Galileo school. Beskyďáček připraví mini volejbal, lukostřelbu, bumperball a skákací hrad. Zajištěno bude občerstvení. Vstup je v tento den pro všechny příchozí zdarma. (lmo)

Ve Vyšních Lhotách zazní rocková muzika

Vyšní Lhoty V areálu Kamenité ve Vyšních Lhotách se v pátek a v sobotu koná hudební festival Kamenité Čas Rock Fest 2016. Vystoupí například Horkýže Slíže, Traktor, Doga, Krucipüsk, Komunál, Salamandra a další. Dvoudenní vstupenka vyjde na místě na 550 korun, dnešní na 300 korun a zítřejší na 350 korun. 

Kravaře: Opera v zámku

Slavný tenor Ivo Žídek, sólista opery Národního divadla v Praze, byl rodákem z Kravař. Jeho nedožité devadesátiny město připomene sérií kulturních akcí. V neděli bude od 17 hodin slavnostním koncertem symfonického orchestru se známými operními pěvci na zámku zahájena výstava z protagonistova života. Výstavu o Ivo Žídkovi si zájemci mohou prohlédnout do konce září.

Vítkov: Město slaví svůj den

Den města Vítkova začíná v sobotu od 13 hodin ve sportovním areálu koncertem dechovky místní ZUŠ a pokračuje koncerty skupin Docuku, Žamboši, Fleret, Come and Play, Jelen a Syrup. Ve 14 hodin jejich sérii přeruší Pepino Prcek, v 17 hodin Bublinová show Matěje Kodeše a ve 22.15 hodin se na obloze rozprskne ohňostroj. 

Nový Jičín: Skalky, to bude divadlo i hudba

Kdo má rád hudbu kapely Elán nebo písně z filmu Fontána pre Zuzanu, neměl by si nechat ujít již sedmý ročník akce Legendy, která se uskuteční v areálu Skalky v Novém Jičíně v sobotu od 19 hodin. Vystoupí tam Vašo Patejdl se svou kapelou, dnes již legendární skupina Argema a domácí scénu zastoupí Dr. Hekto.

Letošnímu ročníku ale bude předcházet další zajímavá akce, kterou ocení příznivci vynikajícího herce Ondřeje Vetchého. Ten se v pátek představí na pódiu pod širým nebem v areálu Skalky v brilantní frašce Raye Coonyho Prachy. Sekundovat mu budou Vanda Hybnerová či Nela Boudová a další známí herci. Představení začne ve 20 hodin. Na obě akce je možno koupit vstupenky v předprodeji o sto korun levněji. Více na www.legendy-skalky.cz

Slezská Harta: Přívoz vyplouvá

Přívoz na Slezské Hartě rozjíždí provoz. Slavnostní zahájení se uskuteční v sobotu na obou březích přehrady, v Roudně i v Razové, mezi nimiž bude přívoz plout. První výjezd lodi je ve 13.30 hodin z Roudna, pak bude kyvadlově jezdit mezi obcemi a lidé si mohou užít první plavbu. Zábava ale bude především na břehu.

V Roudně se lidé mohou pobavit od 13.30 do 18 hodin při country hudbě, odvážlivci si mohou vyzkoušet aquazorbing, pro děti zde bude kolotoč a skákací hrad. Mezi 16. a 17. hodinou mohou zájemci sledovat ukázky práce záchranářského psa ve vodě.

V Razové sláva začne ve 14 hodin, kdy i od tohoto břehu vypluje přívoz, nyní zase na cestu do Roudna. V 15 hodin vystoupí děti z Mateřské a Základní školy Razová. Od 15.30 jsou pro děti připraveny hry a soutěže, projížďky na koních, malování na obličej a další atrakce. Ve 21 hodin začíná promítání letního kina. 

Opava: Do divadla za Toscou a Broučky

Vášnivá Tosca pozdraví ve Slezském divadle své příznivce v sobotu od 19 hodin. Diváci budou s padesátiprocentní slevou vstupného sledovat drama plné lásky, nenávisti, arogance a podlosti, ve kterém je jedna postava zavražděna, druhá popravena a třetí spáchá sebevraždu. Dílo italského skladatele Giacoma Pucciniho bude uvedeno v originále s českými titulky.

V neděli pozve Slezské divadlo se svým zřizovatelem, statutárním městem Opava, děti k návštěvě Broučků. Od 15 hodin se malí diváci setkají ve známém Karafiátově příběhu s Broučkem s podobou Daniela Volného a jeho kamarádky Berušky, vypadající jako Tereza Bartošová. Jeho rodičům dali podobu Ivana Lebedová s Martinem Táborským a zbylý činoherní ansámbl ztvární další obyvatele hmyzí říše. 

ZA HRANICEMI KRAJE

Pohádkový les v Resortu Valachy
Mezi akcemi, které pro děti k jejich svátku chystá Resort Valachy ve Velkých Karlovicích, je i Pirátská plavba a tvoření v dětském parku Razulák (4. a 5. června) a Pohádková cesta lesem na Galiku (5. června).

Největší a tradičně nejoblíbenější dětskou akcí je Pohádková cesta lesem na Galiku. Letos se uskuteční v neděli 5. června. Děti mohou vyrazit na výlet za pohádkovými bytostmi a hrdiny dětských filmů kdykoli mezi 9.30 a 12. hodinou od hotelu Galik. Budou například zkoumat stopy divokých zvířat s indiány, se šašky a klauny si vyzkoušejí roztáčení talířů nad hlavou nebo mohou pomáhat Asterixovi s Obelixem válet kameny.

„V cíli je připraven dárek pro každého, tombola, koutek deskových her, malování na obličej, projížďky na koni a také nabídka valašských specialit na terase hotelu Galik," upřesnila Martina Žáčková z Resortu Valachy.

Autor: Redakce

3.6.2016
SDÍLEJ:
Dopis Oskara Holversona napsaný na lodi Titanik
19

V Británii budou dražit poslední dopis napsaný na lodi Titanic. Matce pasažéra

Ksenija Sobčaková
2

Televizní moderátorka Sobčaková chce kandidovat proti Putinovi

Káva pro páníčka, dort pro psa. Tak to vypadá v Punťově psí cukrárně

Narozeninové oslavy dětí už nefrčí. Nyní máte možnost zařídit jedinečnou party svému psovi, a to se vším všudy. Překvapte tak svého miláčka na jeho velký den dortem, zákusky nebo i zmrzlinou, a to v Punťově první psí cukrárně na pražském Jarově. Pozor ale abyste si psí pamlsky nespletli s klasickými dezerty.  

Tatra drtí kopce a Zeman rozverně poplácává: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. října 2017.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

Ruské kolo v centru Mladé Boleslavi? Nápad budí vášně

/ANKETA/ Ten nápad má dvě polohy. Jedni jsou z něho nadšeni a ti druzí si klepou na čelo. Boleslavská radnice totiž vypustila informaci, že o prosincových adventních trzích uvažuje, že by v centru města instalovala obří ruské kolo. Až třicetimetrové!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení