Dopravní podnik Ostrava (DPO) připravil ve spolupráci s městem projekt, který je v kuloárech v ostravském měřítku přirovnáván k lince D pražského metra.

Do pěti let by tak měl být dokončen dopravní vývoj v Porubě, který v sedmdesátých letech minulého století při vzniku nového sídliště náhle ustrnul.

V docházkové vzdálenosti by nová tramvajová doprava měla obsloužit až deset tisíc potenciálních cestujících.

„O tomto projektu se uvažovalo léta a nyní můžeme říct, že má jednoznačnou podporu všech zainteresovaných. Na veřejných slyšeních v Pustkovci, který se proti tomu v devadesátých letech vyhraňoval, v Porubě i na městě byli pro všichni zastupitelé. Provedly se potřebné studie, které projekt posvětily," vysvětluje ředitel DPO Roman Kadlučka s tím, že Porubu čeká posun do 21. století.

DVA ROKY STAVBY

Studie je úspěšně hotová. Teď je proto podle Kadlučky potřeba vykoupit zbylých třicet procent pozemků, projít procesem EIA, tedy posouzením vlivu stavby na životní prostředí, a získat tak potřebná stavební povolení.

Jakmile toto bude splněno, stavba může začít.

S ohledem na obvyklé termíny a možnost čerpání evropských dotací se dokončení nové tramvajové sítě předpokládá mezi lety 2019 až 2020, nejvýš o rok později. Samotná doba výstavby by měla být srovnatelná s pracemi v Nádražní ulici v centru města.

„Jasné jsou tři věci: tramvajová trať je zde potřebná, je vůle ji postavit a jsou na ni peníze," míní Kadlučka. Tramvajová síť navíc spolu s prodlouženou Rudnou odlehčí dopravou už tak postižené lokalitě.

„V Porubě je ekonomickou formou vedena pouze doprava po páteřních ulicích Opavské a 17. listopadu, jinudy jezdí autobusy, přičemž ani ty osmnáctimetrové nikdy nepojmou to, co velkokapacitní tramvaj. Na křižovatkách ji dokážeme preferovat, nemusí stát v dlouhých kolonách. Z dostupných analýz je navíc zřejmé, že znečištění ovzduší v Porubě je z 64 procent způsobeno dopravou. Samozřejmě si uvědomujeme, že pouze tramvaje ekologizaci nevyřeší, a kromě dopracování páteřní sítě doplníme Porubu také o elektrobusy," dodává technický náměstek ředitele DPO a odborný garant projektu Martin Chovanec s tím, že trať bude vybudována tak, že sídliště nerozdělí, naopak do něj zapadne.

Dopravní podnik přislíbil, že zde využije nejmodernější technologie, aby trať byla tichá, navíc dodá nejnovější vozy, které za pět let bude mít, tedy s nízkou hlučností, plně nízkopodlažní a klimatizované. Na zastávkách budou zřízeny informační systémy. Poruba, která momentálně nemá vnitroobvodovou linku, tak bude tramvají spojena až ke Globusu, kde bude vytvořeno obratiště a na velkokapacitním parkovišti zřízen systém P+R (park & ride).