Chlapec šel mimo turistické cesty, po pádu se poranil na noze a hlavě a byl podchlazený. „Postiženému byla poskytnuta první pomoc, byl uložen do vakuové matrace a pomocí speciálního lehátka a lezeckého vybavení byl šetrně transportován k nejbližšímu možnému místu přistání vrtulníku LZS, kde byl předán posádce vrtulníku k transportu," uvedl zastupující mluvčí krajských hasičů Petr Holub.

Hasiči se o zraněném turistovi v rokli dozvěděli těsně po půl páté odpoledne. Na místo zásahu byly vyslány tři jednotky hasičů, a to jednotka krajských hasičů ze stanice v Nošovicích a také Frýdku-Místku, což je jednotka s vycvičenými specialisty lezci. K turistovi zamířila i jednotka SDH Pražmo – Morávka. „Ihned byly také informovány ostatní složky IZS a Horská služba Beskydy," informoval Petr Holub.

Kvůli špatně přístupnému terénu, nejasné poloze zraněného a bídnému signálu mobilních telefonů nebyla záchrana turisty snadná. Zasahující složky nemohly dojet až k rokli, bylo nutné ujít pěšky několik set metrů s veškerým vybavením.

Nešťastníka se povedla najít asi hodinu po ohlášení události na operační středisko. Podle Holuba šlo o dobrou práci zachránců. „Všechny složky IZS prokázaly, že jsou výborně vycvičené a sehrané, jejich spolupráce je efektivní a má výborné výsledky," pochvaloval si Petr Holub.