Pro svou nenáročnost je tento výšlap vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak i pro seniory, protože náročnější úseky pod hradbami jsou při náledí jištěné lanem. Pro všechny je to především příjemná procházka po vánočním a silvestrovském maratonu.

Na Novoroční čtyřlístek samozřejmě mohou přispět i účastníci Hvězdicového novoročního výstupu na Praděd, které z Krnova a z Bruntálu vyveze na Hvězdu speciální autobus. Z Krnova z autobusového nádraží vyjíždí 1. ledna v 7.20 hodin a v Bruntále zastaví v 7.45 hodin u Selika. Cílem výstupu je Praděd.

A co to je vlastně akce Novoroční čtyřlístek? Základní myšlenku této akce lze samozřejmě shrnout do čtyř bodů: 1.Jdi na Nový rok na výlet. 2.Pozvi někoho ze svého okolí. 3.Poznej kus přírody. 4.Přispěj potřebným.

„Dárce na novoroční akci zaplatí dvacet korun. Tyto peníze jsou určeny na budování a úpravu tras pro vozíčkáře v rámci programu Turistika pro všechny. V říjnu se vydali krnovští turisté podívat do Hrabyně, kde byla z těchto prostředků otevřena trasa pro turisty vozíčkáře," doplnila Milada Brachňáková z Klubu českých turistů KČT.