První ročník dvoudenní akce, která má za cíl stát se celorepublikově unikátní, nabídne vizuální i hudební zážitek pro celou rodinu. Už název akce V jiném světle! dává tušit, že o reflektory, ohňostroje či třeba lasery nebude nouze.

Akce odstartuje po oba dny už v odpoledních hodinách a pro děti bude na prostranství mezi obchodním centrem a Trojhalím připravena řada bezplatných atrakcí a kolotočů.

V rámci doprovodného programu vystoupí například legenda české hudební scény Michal David, finalistka Česko Slovenské SuperStar Markéta Konvičková či skupina Legendy se vrací.

HUDEBNÍ OHŇOSTROJE

Vrchol přijde se setměním. Novou Karolinu osvítí ohňostroje, laserové paprsky i videoprojekce přímo na fasádu obchodního centra (takzvaný videomaping).

Unikátní projekt na Karolině vyvrcholí hudebními ohňostroji

Vizí organizátorů je přinést do centra Ostravy nový unikátní koncept zábavní akce pro širokou veřejnost, jejímž cílem je vybudovat si tradici a postupně se rozšířit i do dalších lokalit mimo Novou Karolinu.

„Program bude probíhat venku, a to jak jeho hudební a zábavní linka, tak i úplná novinka jedinečná mezinárodní pyromuzikální soutěž ohňostrojů, kterou doplní další světelné efekty," láká marketingový manažer Fora Nová Karolina (FNK) Tomáš Lučan na jedinečné nebeské vystoupení doprovázené hudebními tóny. Během akce budou k vidění celkem čtyři soutěžní přibližně desetiminutové sekvence ohňostrojů, které svými rozměry mají popírat hranice běžných zábavních ohňostrojů. Svým potleskem je budou vedle odborné poroty hodnotit také samotní diváci.

PŘÍPRAVA TRVÁ TÝDNY

Mezi soutěžícími budou dvě tuzemské a dvě zahraniční pyrotechnické společnosti. Například Tarra pyrotechnik z nedalekých Ludgeřovic, která zvítězila i na nedávném Festivalu ohňostrojů v Hlučíně, se bude prezentovat pyromuzikální show Heaven in the sky (Nebe na nebi).

Nadpozemská podívaná to prý skutečně bude a lidé se mají na co těšit.

„Samotná vizualizace a realizace trvá týdny, přičemž současná technika umožní celý ohňostroj předem simulovat," říká manažer Tarra pyrotechnik Michal Křižák s tím, že společnost pro docílení kýženého efektu využívá dražší, leč vhodnější materiál zejména z evropských zemí s dlouhou tradicí zábavní pyrotechniky.

ZA SLEVAMI

Lákat dnešní společnost budou jistě také útroby FNK, jelikož akce V jiném světle! se koná společně s Dny Marianne, největší slevovou nákupní akcí u nás, do níž se zapojí více než třetina obchodů centra, v nichž mohou lidé se speciálními slevovými kupony po celý den výhodně nakupovat. Navíc od 19 do 23 hodin čekají výrazné slevy úplně všechny nakupující bez ohledu na kupony. S přibývající hodinou budou slevy gradovat, a to od deseti až po sedmdesát procent.

Vstup na akci V jiném světle! není podmíněn nákupem, vstupné bude formou dobrovolného příspěvku na charitativní účely.

Výběr z programu akce V jiném světle!

Pátek 16. září
17 hodin: zahájení akce
19 hodin: Discopříběh s Michalem Davidem
21 hodin: 1. soutěžní ohňostroj Tarra pyrotechnik (ČR)
21.45 hodin: 2. soutěžní ohňostroj Privatex-Pyro (SK)
+ Video mapping a laserová show

Sobota 17. září
13 hodin: zahájení akce
19 hodin: vystoupení skupiny Naděje
20 hodin: vystoupení Veroniky Vrublové
21 hodin: 3. soutěžní ohňostroj Flash Barrandov Speciální efekty (ČR)
21.15 hodin: vystoupení Markéty Konvičkové 
21.45 hodin: 4. soutěžní ohňostroj Surex Firma Rodzinna (PL)
22.00 hodin: vystoupení skupiny Legendy se vrací
+ Video mapping a laserová show