V úseku Josefovice a Hrabyně bude do 15. prosince v provozu pouze jeden jízdní pruh. Do stejného data bude v Mokrých Lazcích doprava zastavená od konce zástavby obce po křižovatku se silnicí I/11. Objížďka vede přes Mokré Lazce po silnici III/4664.

Ve Velké Polomi bude rovněž do 15. prosince zavřená silnice Velká Polom - Háj ve Slezsku a pracovní úsek za zástavbou obce. Objížďka povede z Velké Polomi směrem na Opavu do Hrabyně směrem na Háj ve Slezsku a dál pokračuje po silnici III/4668 s napojením na silnici III/46610 ve směru na Velkou Polom.

Na cestu přes Ondrášov musejí řidiči zapomenout až do 30. září. Objízdná trasa vede po silnicích I/46; I/11, I/45 a I/57.

Práce stále trvají nejenom na Bílovecké ulici

Bíloveckou ulicí v Kylešovicích neprojedou vozy do 30. listopadu v úseku od Hlavní ulice po ulici Joži Davida. Objízdná trasa vede buď po Hlavní ulici směrem na Komárov a dále po jižním obchvatu zpátky na silnici II/464 nebo po Hlavní ulici směrem na Otice a na okružní křižovatce po jižním obchvatu zpátky na silnici II/464.

Hromadná autobusová doprava je vedená po Hlavní ulici směrem na Komárov a po ulici Joži Davida s výjezdem na Bíloveckou ulici.

V úseku Štítina - Háj ve Slezsku Děhylov bude do 31. srpna provoz omezený a někdy i uzavřený. Objížďka bude vyznačená 7. až 11. července pro úsek Háj ve Slezsku - Dobroslavice, do 13. července a 28. a 29. července pro úsek Háj ve Slezsku, Lhota - Smolkov a 30. a 31. července pro úsek Mokré Lazce - Lhota u Opavy.

Také v dalších obcích čekají řidiče problémy

Vozidla neprojedou do 4. srpna ani silnicí v úseku obcí Skřipov a Stará Ves a objížďka vede přes Slatinu, Výškovice, Skřipov-Hrabství a zpět na sil. II/463 ve Skřipově.

V Hněvošicích bude silnice do 31. července uzavřená od konce zástavby obce po hraniční přechod s Polskem. Do 31. října je částečně uzavřená silnice v obci Neplachovice-Zadky a provoz je řízený semaforem.

Za Novými Sedlicemi směrem na Pustou Polom bude silnice do 12. července pro opravu mostu uzavřená a objížďka vede přes Suché Lazce. V Jezdkovicích je část silnice od 2. června do 18. července pro opravu propustku částečně uzavřená a provoz bude řízený semaforem.

V Sosnové je od 7. července do 31. října pro rekonstrukci mostu dopravně uzavřené centrum obce a objížďka povede místními silnicemi.

V Opavě budou 12. července od 9 do 19 hodin pro triatlonový závod zavřené ulice K Celnici, Jaselská, Karlovecká, Vávrovická, Jantarová a Novosvětská v Opavě-Vávrovicích. Doprava kromě obslužní bude odkloněna na ulici Palhanecká a po silnici směr Krnov k ulici K Celnici.