Město chce ve spolupráci s organizací STaRS (správy sportovních zařízení města) a místním Wheel Klubem koupit halu nedaleko koupaliště, kde pak nový sportovní park může vzniknout. Hlasovat o tom budou zastupitelé na svém dubnovém zasedání.

V současných dnech totiž končí provoz skate parku za krytým bazénem. Na tamních překážkách a vybavení se už výrazně podepisuje nejen zub času.

„Plochy ani překážky už nevyhovují, jsou staré více než 15 let. V tomto stavu už hřiště nemůžeme mít a do budoucna by se muselo tak či tak z gruntu předělat," vysvětlil ředitel společnosti STaRS Karviná Petr Dyszkievicz.

„Budovou navíc tito sportovci získají prostor pro svou činnost za jakéhokoli počasí," říká k plánu koupě nevyužívané haly bývalých drátoven za koupalištěm náměstek primátora Jan Wolf (ČSSD).

A nápad kvitují i sami sportovci a příznivci tohoto druhu zábavy z Wheel klubu. „Bylo by to super. Na starém hřišti jsme museli stále častěji řešit nejen zastaralé překážky, ale také zlodějny všeho kovového a taky nepořádek. Často se stávalo, že tam přišli jezdit lidé, kteří k tomu vybavení neměli žádný vztah, různě ho ničili, nechávali po sobě rozbité lahve a podobně," říká vedoucí Wheel klubu a dlouholetý podporovatel i provozovatel těchto sportů v Karviné David Chrapek.

„V kryté hale to bude úplně jiné. Vše budeme mít pod kontrolou a můžeme ji navíc využívat za každého počasí a v každé roční době," říká dále Chrapek.

Karvinský Wheel Klub tak v těchto dnech demontuje své překážky na dnes již bývalém skateboardovém hřišti za krytým bazénem. Některé pak uskladní s možností dalšího použití. Pak půjdou na řadu překážky, které patří městu.

Zasedání karvinského zastupitelstva, kde se bude hlasovat také o koupi dané haly, proběhne 30. dubna. Návrh na koupi haly pak včera podpořila také rada města.