Poblíž fary a obecního hřbitova ve Staříči se pracuje. Ve druhé polovině července tam začal vznikat dům pro seniory, který nabídne celkem dvacet bytů.

„Já si myslím, že je to správné, jsme docela velká obec. Pokud bydlení nebude moc drahé, tak to určitě bude hodně využívané. V dnešní době senioři mladým dají své chalupy a sami jdou do pohodlí, kde už třeba nemusí topit a kde nejsou rodině na obtíž," zhodnotil projekt Miroslav Machovský, který ve Staříči žije.

O domě pro seniory se v obci mluví už několik let. Starostka Zdeňka Šebestová dříve naznačila, že plány kromě nutných úředních kroků zdržela také odvolání účastníků stavebního řízení. Vedení obce pak muselo vypisovat i opětovné výběrové řízení na stavební firmu. Jak ale naznačuje ruch v centru, komplikace jsou vyřešeny, firma vybrána a ve druhé polovině července se začalo stavět.

Dům pro seniory, který vyroste vedle obecního hřbitova, nabídne čtrnáct bytů 1 + kk a šest bytů 2 + kk. Každý z nich bude mít vlastní lodžii.

„Byty budou vybaveny vestavěnou skříní a kuchyňskou linkou se spotřebiči. V domě budou prostory pro společenské využití," řekla dříve starostka Zdeňka Šebestová s tím, že hotovo by mělo být přibližně za rok. Cena domova by neměla být vyšší než 50 milionů korun. Výstavbu obec zaplatí jak z dotace, tak částečně z vlastních zdrojů. Od klasických domovů důchodců se bude staříčské zařízení lišit. „Dům pro seniory je koncipován jako bydlení pro seniory bez stálé ošetřovatelské péče," dodala starostka obce na Frýdecko-Místecku.