V programu jednání mají například zprávu Policie ČR o bezpečnosti a veřejném pořádku. Jednat budou o financování dalšího studia Akademie III. věku, ozdravných pobytech dětí, dotacích sportovním a mimosportovním subjektům, včetně hokejového klubu HC AZ Havířov 2010 a Sportovního klubu volejbalu. O výjimku žádá zastupitelstvo polská škola, protože nemá dostatek žáků.

Vyhlášena by měla být soutěž na stavební firmu pro dopravní terminál. Protože jde o společný projekt s Českými drahami, musí se soutěží souhlasit i havířovské zastupitelstvo. Město má vše připraveno pro stavbu své části v přednádražním prostoru, kde chce stavět zastřešené autobusové stanoviště, parkoviště a další objekty pro cestující. ČD mají vydáno stavební povolení pro rekonstrukci vlakové stanice, kde bude modernizována provozní budova a přistavena menší odbavovací hala. Schválena je také demolice současné nádražní haly.  

Jedním z diskutovaných bodů by měl být návrh na odkoupení Merkuru. Ten se stal terčem kritiky obyvatel z okolí kvůli sestěhovávání problémových osob do ubytovny. Město může celý areál koupit za 42 milionů v pěti splátkách. "Dva komerční objekty s tiskárnou, restaurací a prodejnami bychom prodali, čímž bychom celu ještě více snížili. U ubytovacích objektů se můžeme bavit o tom, jak je využít. Nikdo nemůže tvrdit, že ta částka, kterou jsme jednáním snížili z původně žádané ceny na polovinu, je vysoká. Diskutovat můžeme jen o tom, zda Merkur koupit a jak ho využít," řekl primátor Zdeněk Osmanczyk. 

Zasedání začíná v 8 hodin. Po celou dobu je přístupné veřejnosti. Lidé se mohou vyjadřovat přímo k projednávaným bodům nebo k čemukoli v závěru zasedání.