Netradiční novinkou je i fakt, že trolejbusy nebudou anonymní, ale každý ponese své jedinečné jméno. Ta jim daly děti z opavských základních škol, které zároveň nakreslily obrázky, které zdobí přední stranu trolejbusů. Nyní se tak v Opavě svezete Městobusem, Andělským, Opaváčkem, Mařenkou nebo Dračákem.

„Byla jsem moc ráda, když vybrali můj obrázek a název, který jsem vymyslela," říká desetiletá Klára Zavadilová ze ZŠ T. G. Masaryka, která je autorkou kresby a názvu Městobus.

Všichni žáci 4. až 5. tříd opavských základních škol na konci minulého školního roku malovali a vymýšleli názvy pro nové trolejbusy. Komise dopravního podniku pak vybrala pět nejlepších a jejich tvůrce odměnila.

Tím dopravní podnik odstartoval dlouho připravovanou kampaň Děti a mládež do MHD. „Hlavní snahou akce je přilákat veselou formou děti již od útlého věku do vozidel MHD s přesvědčením, že když dítě rádo jezdí 'městskou', bude rádo jezdit i jako dospělák," vysvětluje záměr celé kampaně mluvčí dopravního podniku Jaromír Šimánek.

V příštím roce podnik plánuje další nákup sedmnácti nových vozidel a už teď děti opět vymýšlí, jak je vyzdobí a pojmenují.

Barbora Němcová