Když policisté dostihli ujíždějící auto, logicky provedli důkladnou kontrolu. Při ní zjistili, že pětadvacetiletá žena z Bartošovic, která jela jako spolujezdkyně, se snažila ukrýt pervitin a tablety drogy extáze.

„Mladá žena uvedla, že převážené drogy jsou pouze pro její potřebu," sdělil novojičínský okresní policejní mluvčí Petr Gřes a upřesnil, že se jednalo o více jak 10 gramů pervitinu a několik tablet extáze, které připomínaly dílky skládačky. Nalezené drogy včetně finanční hotovosti, která činil přes sto tisíc korun, vyšetřující policista ženě zadržel. „Žena již byla v minulosti trestně stíhaná kvůli drogovým deliktům, poznamenal Petr Gřes.

Zadržené drogy.

Zadržené drogy.

Kvůli drogám skončila v policejní cele také tříčlenná posádka jiného kontrolovaného vozidla. Jednalo se o muže ve věku 26 až 31 let z Kopřivnice, Bílovce a Veřovic.

„Novojičínští policisté je zadrželi při silniční kontrole v Mořkově. Uvnitř vozu i při sobě muži měli několik gramů marihuany a pervitinu a větší obnos financí. Mimo těchto zajištěných věcí také části zařízení a různé chemikálie používané pro jejich výrobu," doplnil Petr Gřes.

V obou případech zahájili vyšetřující kriminalisté úkony trestního řízení s podezřením z trestných činů, přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.