Zadrženy byly čtyři osoby ve věku od 20 do 42 let. Jde o tři muže a jednu slečnu. Ve vazbě jsou nyní muži ve věku 28 a 42 let. Zatímco nejstarší muž, zkušený a už trestaný výrobce pervitinu, drogu vyráběl, tři mladší mu obstarávali suroviny a laboratorní vybavení. Všichni přitom byli nejen výrobci, ale také uživatelé pervitinu.

„Realizace tohoto případu proběhla už před prázdninami, podrobnosti a samotné zadržení pachatelů jsme však z taktických důvodů nemohli dříve zveřejnit. Rozkrytí činnosti skupiny je prací havířovských kriminalistů, samotné zatčení podezřelých provedli policisté Zásahové jednotky Policie ČR Moravskoslezského kraje Ostrava," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Při domovních prohlídkách byly zajištěny komponenty pro výrobu drog, peníze, chemikálie a droga. Policisté prokázali, že nejstarší muž vyrobil nejméně 300 gramů pervitinu. Zhruba polovinu předal svým komplicům, kteří ji buď sami užívali, nebo prodávali dalším narkomanům za 900 až 1 200 korun za gram.

„Kriminálka zjistila, že mladší členové skupiny nejméně od prosince roku 2013 až do svého zadržení na různých místech v Havířově a Ostravě společně obstarávali laboratorní příslušenství, které předali nejstaršímu obviněnému muži. Ve výrobě ho podporovali, sháněli různé chemikálie a finance. Všichni zadržení už jsou obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Všichni jsou ohroženi trestní sazbou v rozmezí od dvou do deseti let," doplnila policejní mluvčí.

Soud vyhověl a do vazby poslal všechny čtyři obviněné. Nyní v ní zůstávají vařič a jeden jeho komplic.