Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Víkend v Ostravě nabízí kromě módy i výstavu konopí

Ostrava - Víkend je opět tady a my pro vás i tentokrát máme několik tipů, jak si zpestřit sobotu či neděli v Ostravě a okolí.

6.5.2016
SDÍLEJ:

Trojhalí. Ilustrační foto.Foto: Deník/Pavel Sonnek

Fashion Weekend je tady

Módní akce roku Ostrava Fashion Weekend se zítra a v neděli koná v Trojhalí Karolina. S nejnovějšími kolekcemi se široké veřejnosti představí známí módní návrháři v čele s hlavní hvězdou akce módní značkou Oscar de la Renta , ale i mladé designérské talenty z České republiky a zahraničí.

„Chceme přiblížit profesionální módu všem lidem a inspirovat je k většímu zájmu o kulturu oblékání. Věříme, že Ostrava má velký potenciál stát se v budoucnu významným módním centrem," uvedla ředitelka akce Denisa Šuster. Doplnila, že nedílnou součástí Ostrava Fashion Weekendu, jehož smyslem je mimo jiné podpora mladých umělců, je už druhým rokem soutěž začínajících návrhářů s názvem Très Chic Fashion Designer.

Vstupenky jsou stále k dostání na internetových stránkách www.ofw.cz, k zakoupení jsou ale také v budově Gong v Poděbradově ulici v centru Ostravy a na místě ve dny pořádání akce. Veškeré podrobnosti najdou zájemci na uvedeném webu.

Ostravská výstava: Konopí nejen jako stavební materiál

Konopí slouží i jako stavební materiál a čistí zamořenou půdu. Takto tuto rostli představuje veletrh, který se koná na výstavišti Černá louka v Ostravě od 6. do 8. května. Veletrh se koná za dohledu policie.

Podle pořadatelů dostali prostor k prezentaci jen vystavovatelé s výrobky, které vznikly s pomocí technického konopí, tedy z rostliny obsahující maximálně 0,3 procenta účinné látky THC.

V Ostravě je veletrh poprvé. Delší tradici má pražský Cannafest, kde se loni vyskytly problémy. Policisté kvůli drogovým prohřeškům odvedli na služebnu 33 lidí, zjistili 285 přestupků, 282 vyřešili pokutou. Na pokutách vybrali téměř 164.000 korun. Policie zajistila téměř 1,5 kilogramu marihuany, 43 lysohlávek, 154 tablet extáze či 14 gramů hašiše.

Komplikacím se ostravští pořadatelé snaží vyhnout. Vystavovatelům například nepovolili používat usušené rostliny technického konopí jako dekoraci.

Veletrh ukazuje konopí jako rostlinu využitelnou v mnoha směrech. Návštěvníci mohou ochutnat například konopný sýr, konopné pivo či konopnou zmrzlinu. V Ostravě své zboží prezentuje šest desítek vystavovatelů. Doprovodný program zahrnuje přednášky a besedy s odborníky.

Dny se záchrankou v Avionu

Měsíc zdraví v Avionu tak se jmenuje akce pořádaná Zdravotnickou záchrannou službou Moravskoslezského kraje a nadačním fondem Kryštůfek.

Cílem celé akce je informovat veřejnost o potřebě první pomoci v situaci selhání krevního oběhu, a tak většina aktivit bude zaměřena na osvojení si znalostí i praktických dovedností základní resuscitace.

Pro víkendové návštěvníky Avionu bude zítra i v neděli připraveno stanoviště zdravotnické záchranné služby s plně vybaveným sanitním vozem přímo v prostorách nákupního centra, lidé si budou moci zkusit resuscitovat a nebude chybět velký plyšák Kryštůfek pro děti.

Sanatoria Klimkovice zahajují sezonu

Lázeňskou sezonu slavnostně zahájí v sobotu 7. května v Sanatoriích Klimkovice. Mezi největší lákadla bude patřit koncert Tomáše Savky, ale hlavně různé typy rehabilitačních cvičení, které si zájemci vyzkoušejí zdarma.

„Na kolonádě lázní bude připraven doprovodný hudební program, jehož hlavní hvězdou bude držitel ceny Thálie Tomáš Savka, který v 16 hodin zazpívá s bigbandem Gangsters of swing orchestra," řekla vedoucí marketingu Sanatorií Klimkovice Kristýn Cnotová. Vystoupí též famózní Klimkovické pjenice.

Lázně jsou ovšem určeny především zdraví, proto bude součástí programu také možnost vyzkoušet si speciální rehabilitační cvičení či různé pohybové a relaxační aktivity. Místa na cvičení je vhodné si rezervovat na recepci Sanatorií Klimkovice. Chybět nebudou ani komentované prohlídky lázní, které budou začínat v 10, 14 a 15 hodin. Sraz zájemců je u recepce.

Víkend: řada výluk v MHDPrvní výluka se dotkne cestujících využívajících terminál Hranečník. Od páteční půlnoci do nedělní 16. hodiny bude kvůli pracím v kolejišti mezi zastávkami U Hradu a Hranečník zavedena náhradní autobusová doprava (NAD) za tramvajové linky č. 4 a 12. Ty budou ve směru na Hranečník a Novou huť ukončeny na Výstavišti s tím, že od Karoliny budou zajištěny přestupy z tramvají na NAD.

Od sobotní 5. hodiny do nedělní 22. hodiny budou kvůli zvedání mostů v ulici Místecké vedeny spoje tramvajové linky č. 1 v úseku zastávek Vítkovice vysoké pece Hrabůvka kostel odklonem přes Mírové náměstí, Sport arenu a Jubilejní kolonii. V úseku bude zavedena NAD.

„Cestující tramvajové linky č. 1, kteří nevystupují na zastávkách Český dům, Důl Jeremenko, Kolonie Jeremenko, Moravská nebo Dřevoprodej a pokračují po projetí odklonové trasy dále, ovšem na spoje NAD přestupovat nemusí," uvedl mluvčí Dopravního podniku Ostrava Miroslav Albrecht.

V sobotu od 6. do 18. hodiny navíc dojde kvůli uzavírce Hlavní třídy v Ostravě-Porubě v úseku od kruhového objezdu po křižovatku s ulicí Francouzskou ke změnám na trasách autobusových linek č. 44, 46. Budou odkloněny po místních komunikacích a po ulici Opavské. Spoje linky č. 54 ve směru na Alšovo náměstí pak budou ukončeny na provizorní zastávce Telekomunikační škola ve Francouzské ulici.

Poznejte Bezruče

Ostravský informační servis pořádá zítra prohlídku, která návštěvníkům přiblíží vývoj a zajímavosti ostravské divadelní kulturní scény. Kromě zajímavostí o divadlech se bude průvodkyně věnovat také osobnostem, které se zasloužily o kulturní rozvoj Ostravy.

Procházka bude končit u Divadla Petra Bezruče, do kterého budou moci zájemci nahlédnout z jiné strany, než jsou zvyklí. Přijďte tak s Ostravským informačním servisem poznat odvrácenou stranu prken, co znamenají svět. Sraz a start prohlídky je na Smetanově náměstí v 10 a ve 14 hodin. Vstupné pro dospělé je 80 korun, děti, studenti a senioři zaplatí 50 korun.

Soutěž hasičů bude v Porubě

Porubský bulvár se zítra stane místem, kde se bude soutěžit ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Zájemci tak mohou vidět profesionály i dobrovolné hasiče v akci. V Porubě se totiž koná krajské finále soutěže. Zúčastní se jej šest družstev profesionálů a stejný počet výběrů dobrovolných hasičů z Moravskoslezského kraje.

Vedle soutěžících předvedou své umění i družstva z Polska a hasiči z Prahy a přibližně osmdesát hasičů převezme medaile za věrnost. Další doprovodnou akcí bude dojezd charitativního cyklistického závodu Memoriál Martina Hrbáčka. Kvůli akci bude Hlavní třída v tento den od Nálepkovy ulice po kruhový objezd od 6 do 18 hodin uzavřena. 

V Trojhalí se bude „hrabat"

Maminky s dětmi mohou zítra navštívit akci Malá hrabárna v budově Ústředny Trojhalí Karolina. „Maminky se mohly přihlásit jako prodejkyně oblečení svých dětí. Učinilo tak 40 vystavujících. Další rezervace nejsou z kapacitních důvodů možné," uvedla produkční Trojhalí Karolina Kristýna Lindovská. Druhou půlku Ústředny Trojhalí chtějí organizátoři akce věnovat dětem, kde pro ně bude připravena dílnička u Jinálek a Ája. Malá hrabárna začne v 9 hodin a potrvá do 13 hodin. 

Naučit se první pomoc v zoo

Akce věnovaná zásadám první pomoci se uskuteční v ostravské zoologické zahradě už zítra. Návštěvníci si mohou teoreticky osvěžit i prakticky vyzkoušet, jak ošetřit zraněného. Na místě bude také možnost změření krevního tlaku a cukru v krvi. Pro děti budou připraveny drobné dárky v podobě reflexních přívěsků a omalovánek se zásadami bezpečnosti. Akci pořádá Oblastní spolek Českého červeného kříže v Ostravě. V případě nepřízně počasí se akce nekoná.

Děti, které v neděli přijdou do ostravské zoo se starým spotřebičem, budou mít do areálu volný vstup. Přinést či přivézt mohou třeba vysloužilý fén, holicí strojek, varnou konvici, vysavač, mikrovlnnou troubu, pračku či ledničku. Sběr elektrospotřebičů se uskuteční od 9 do 17 hodin. Volná vstupenka pro děti bude platná pouze v den konání akce. 

Brunch ke Dni matek

Letošní Den matek připadá na 8. květen. Od 11 do 14 hodin pořádá Imperial Hotel Ostrava v restauraci La Brasserie nedělní brunch právě ke Dni matek.

Neomezená konzumace z bohaté nabídky předkrmů, polévek, teplých i studených chodů, salátů, dezertů a dětských jídel je doplněna také cukrářskou dílničkou, kde mohou děti maminkám připravit marcipánové květy.

Brunch můžete objednávat na telefonu 599 099 727. Více na www.imperialhotelostrava.com.

Aukce uměleckých předmětů a starožitností

V Hotelu Brioni ve Stodolní ulici v Moravské Ostravě se v neděli 8. května 2016 uskuteční od 11 hodin aukce uměleckých předmětů a starožitností.

Všechny dražené položky si zájemci mohou prohlédnout ještě před samotnou dražbou, a to v sobotu 7. května od 9 do 12 hodin v prodejně starožitností v Českobratrské ulici v Ostravě a v neděli 8. května od 9 hodin před samotnou aukcí v hotelu Brioni.

Katalog dražených předmětů a další informace lze najít na www.aukcnidum.cz.


Z OKOLÍ OSTRAVY

Kunín: Zámecký park obsadí vojáci
Vojáci, šermíři a řemeslníci zaplní v sobotu 7. května zámecký park v Kuníně. Od 10 hodin se tam již poosmé uskuteční historická bitva s názvem Pověst o Karlu IV. a strašném rytíři Janu Pancíři ze Smojna. 

Bitvě, která vypukne v 15 hodin, bude předcházet šermířské klání, lukostřelecký i zápasnický turnaj.

Hukvaldy: Na hradě se předvedou hrnčíři

Hrnčířský jarmark s ukázkami řemeslné výroby zítra ovládne hrad Hukvaldy. K prodeji budou různé hrnčířské výrobky, lidé se ale mohou také seznámit s tím, jak se vyrábějí hrníčky, vázy, mísy nebo džbány na hrnčířském kruhu. 

Rytíři nebes se sletí do Dobré

Pestrý program doprovodí oslavy jednasedmdesáti let od konce druhé světové války v Dobré. V rámci show s názvem Rytíři nebes se návštěvníci zítra můžou těšit na nevídanou podívanou, která bude doprovázená komentářem a speciálními efekty. Oslavy budou zahájeny pietním aktem u památníku před budovou obecního úřadu v 9 hodin.

Ti, kteří zítra přijdou do areálu společnosti JEWA poblíž VÚHŽ a městského hřbitova, budou svědky celé řady aktivit a ukázek práce policie, armády, hasičského záchranného sboru a záchranné zdravotnické služby. Děti se mohou těšit na projížďky na koních nebo na ukázky kynologů, připravena je i partyzánská stezka odvahy nebo skákací hrad či airsoftová střelnice.

Uskuteční se autogramiáda, fotografování s piloty a projížďky ve vozidle pěchoty. Vstupné pro dospělé činí 100 korun, děti do 15 let v doprovodu dospělého mají vstup zdarma. 

Do Bohumína přijedou tanečníci

Ve sportovní hale Bospor se zítra koná moravské zemské kolo formačních soutěží v rámci tour Czech Dance Masters a kromě cen půjde o postupy na mistrovství České republiky. Tanečníci se představí v disciplínách art, disco, couple a belly a budou mezi nimi i reprezentanti místního úspěšného klubu.

„Při loňském domácím šampionátu v art disciplínách získali na bohumínské půdě tanečníci souboru Radost&Impuls hned 49 medailí a z toho devatenáct titulů, takže je vidět, že doma se cítili skvěle," říká místostarosta Bohumína Igor Bruzl. Moravský šampionát bude zahájen v 8 hodin a skončí ve 21.30 hodin.

Den vítězství v Hrabyni

V pamětní síni památníku se v neděli od 10 hodin uskuteční pietní akt k výročí osvobození naší země. Zúčastní se ho i váleční veteráni. Kromě tradičního Běhu osvobození nabízí program v 15 hodin také komentovanou prohlídku expozice. 

Raduň: Výstava se křtem knih

Zámecká oranžerie přivítá zítra první návštěvníky a na uvítanou jim nabídne pestrý program. Od 15.30 hodin budou svědky křtu nových knih Příběh raduňského zámku a Zámek Raduň- náhled do interiérů a sbírek. V 16 hodin začíná vernisáž výstavy maloformátových kreseb Zdeňka Beneše, nazvané Bílá jako křída, černá jako uhel, která bude mít v tomto atraktivním prostředí svou premiéru.

Sedmaosmdesátiletý opavský výtvarník Zdeněk Beneš působil od roku 1964 jako výtvarník a vedoucí galerie zámku v Hradci nad Moravicí. V 70. letech minulého století ho postihl zákaz veřejné činnosti, který mu dovolil jen práci v zámecké výtvarné dílně. 

Začíná sezona Opavského Slezska

V sobotu 7. května bude oficiálně zahájena turistická sezona oblasti Opavského Slezska. Akce se poprvé uskuteční v jednom dni. „V minulých letech probíhalo otvírání sezony na mnoha místech a v několika dnech. Letos jsme se rozhodli pro celodenní akci," prozradil hlavní organizátor Jan Černý. Program začne v 9 hodin.

Akce se uskuteční v areálu zámku v Hradci nad Moravicí, a to jak na nádvoří Červeného zámku, tak i u Bílého zámku a Bílé věže. Na otevírání sezony se návštěvníci mohou vydat také speciálním historickým vlakem, který vyjede v 8.15 z Ostravy a pojede přes Opavu až do Hradce.

Bruntál: Okolo Harty

Všichni milovníci cykloturistiky mohou zavítat na již 19. ročník memoriálu Petra Hábla s názvem Okolo Harty, který pořádá Klub Za starý Bruntál. Akce začne zítra od 8 do 10 hodin v areálu firmy Fides za obchodním domem Kaufland.

Pro účastníky je připraveno celkem osm tras po značených komunikacích v rozmezí od 14 do 43 kilometrů. Každý účastník závodu obdrží diplom a samolepku na kolo.

Akce se dobrovolníci účastní na vlastní nebezpečí. Startovné činí pro dospělé 20 korun, pro děti 5 korun. 

Start i cíl pochodu jsou v autokempu Mořkov

Tradiční pochod Okolo Mořkova pořádá zítra Odbor klubu českých turistů Mořkov. Letos se koná již 42. ročník oblíbené akce, jejíž start je v době od 7 do 9.30 hodin v Autokempu Mořkov. 

Odtud se účastníci vydají na trasy o délkách 5, 10, 16, 25 a 35 kilometrů, pro zdravotně postižené turisty pořadatelé připravili trasy dlouhé pět a deset kilometrů.

 Do cíle, který je rovněž v mořkovském autokempu, by účastníci měli dojít do 16 hodin. Kontakty na pořadatele: Alois Toman, tel.: 606 219 007, e-mail: ludek.beskydska@seznam.cz. 

Laši půjdou stopami minulosti

Čeladná Již pátý letošní výšlap pořádá v neděli kulturně vlastivědný spolek Království lašské. Akce se jmenuje Stopami dávné minulosti Lašska a jejím cílem je výplaz na hrádek Kozinec (Starosečno).

Sraz účastníků je v 9.30 hodin na Čeladné u hotelu Prosper, odkud v 9.45 hodin společně vyrazí podél řeky Čeladenky na Kozinec. Odtud družina půjde po vrstevnici a po žluté značce na železniční stanici do Kunčic pod Ondřejníkem.

Trasa měří kolem dvanácti kilometrů. 

ZA HRANICEMI KRAJE

Velké Karlovice: Beskydami na segwayiBeskydy můžete zkusit poznávat i jinak zkuste projížďku na segwayi. Využít k tomu můžete půjčovnu těchto oblíbených dvoukolových vozítek ve Wellness hotelu Horal ve Velkých Karlovicích.
Tam zároveň nabízejí i službu průvodce. V květnu je půjčovna otevřena o víkendech podle aktuálního počasí - více zde: 6 + 2 tipy, co zažít v květnu ve Velkých Karlovicích

Autor: Redakce

6.5.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Setkání studentů s prezidentskými kandidáty
16

Respektovali byste premiéra? Studenti se ptali adeptů o prezidentský post

Oslavy v ulicích hlavního města Zimbabwe Harare
7 7

Zimbabwe slaví, diktátor Mugabe rezignoval po 37 letech

Kandidáti odsoudili útok na děti z Teplic. Být táta, nařežu vám, řekl Topolánek

/VIDEO/ Jasný vzkaz vyslali uchazeči o Hrad těm, kdo se ohavně strefovali do prvňáčků ZŠ Plynárenská v Teplicích. „Kdybych byl táta, tak vám nařežu,“ řekl v debatě Deníku Mirek Topolánek.

Primátorská rezidence skrývá luxusní prostory. Žil zde však jen jeden primátor

Rezidence primátora hlavního města Praha vznikla v nové budově Ústřední knihovny ve 20. letech minulého století. Kromě jednoho primátora, Karla Baxy, ji však všichni ostatní primátoři užívali pouze jako reprezentační prostory. Secesní a art deco interiér rezidence bude ve středu hostit hejtmanské setkání s primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO). Mluvit se bude o plnění koaličního programu pražské vlády, dopravě a kompetenci hlavního města v porovnání s městskými částmi. 

Zásadní reformu vzdělávání brzdí i rodiče, shodli se odborníci

Zásadní reformu vzdělávacího systému brzdí kromě nedostatku peněz ve školství i postoj rodičů, kteří od škol očekávají klasické metody výuky. Shodli se na tom školští odborníci v diskuzi na dnešní konferenci Perpetuum. Lidé si podle nich neuvědomují, že tématika školství souvisí s budoucí prosperitou země a ovlivní kvalitu života jejich dětí. 

Borat se nabídl, že zaplatí pokutu za české turisty v Kazachstánu

Herec Sacha Baron Cohen, představitel hlavní role ve filmu Borat, se nabídl zaplatit pokutu za české turisty, které minulý týden v Kazachstánu zadržela místní policie. Vadilo jí, že se na náměstí v Astaně chtěli vyfotit v boratovských plavkách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT