Orlová zažije v sobotu 10. Orlovský jarmark, který v 9 hodin odstartuje hasičská soutěž O pohár Starosty. V rámci folklorní přehlídky Orlovské léto se poté na pódiu představí Národopisný soubor Olšina, DNS Olšinka a Malá Olšinka, Seniorský soubor Olšany, Cimbálová muzika Pramínky, FS Skotniczka a další.

Odpolední program zahájí mladý slovenský zpěvák a idol teenagerů Martin Harich a po něm potěší své fanoušky Petr Kotvald.

Na zámeckých schodech u kostela ve staré Orlové proběhne po 17. hodině módní přehlídka, kterou moderuje Miss ČR 2009 Aneta Vignerová. V Zámecké zahradě pak zahraje Žesťové kvinteto Janáčkovy filharmonie Ostrava a v půl sedmé začíná v evangelickém kostele recitál Leony Machálkové.

Město plné květin

Havířov si v sobotu oblékne květinový kabát. Letošní ročník slavnosti Havířov v květech se koná v motivech selského dvora. Program začíná už ráno na náměstí, ovšem průvod alegorických vozů ozdobených květinami vyrazí na trasu po Hlavní a Dlouhé třídě na centrální parkoviště v 11 hodin.

Na náměstí vznikne farmářská tržnice ve stylu vesnické pouti, kde se budou podávat regionální speciality.

„Zelenou plochu u náměstí zaplní replika selského dvora se statkem, stodolou a domácími zvířaty, která budou floristé tvořit z květin. Do Havířova floristé přivezou chryzantémy a karafiáty, gerbery mnoha barev, slunečnice, ostrožky, mečíky, heřmánek, astry, zlatobyl, nevěstin závoj nebo i květinu našich babiček kořenokvětku," přiblížila mluvčí magistrátu Eva Wojnarová.

Atraktivní bude také odpolední a večerní program. V něm na pódiu vystoupí slovenský soubor Čarovné Ostrohy se členy skupiny Elán, zazpívá Ewa Farna, vokální seskupení 4TET a večer završí skupina Olympic.

„V dopoledním a odpoledním programu vystoupí i lidové soubory z Havířova a okolí, děti ze škol, pěvecké a hudební talenty," prozradila část programu ředitelka Městského kulturního střediska Yvona Dlábková. Květinový den zakončí ve 23 hodin ohňostroj.

Střihavka a Zagorová v Bohumíně

Hana Zagorová.

Bohumínské městské slavnosti nabídnou hodně muziky. Návštěvníci se mohou těšit na skupiny Grog, Oceán, Yo Yo Band, Kamila Střihavku a zlatou slavici Hanu Zagorovou.

Vše vypukne po 14. hodině v bohumínském Hobby parku.

Pro děti je připravena dětská pohádková stezka s deseti stanovišti, ale také výtvarné dílničky, v nichž si mohou vyrobit zvířátko z plyšových drátků, prstové maňásky, vlastní magnetky a další. Chybět nebude ani malování na tvář a tvarování balónků s klauny.

Na zimním stadionu mohou odvážné děti absolvovat Pohádkovou stezku, což je soutěž plná pohádkových postav.