České dráhy k tomuto slavnostnímu zahájení ve spolupráci s opavskou radnicí připravily zajímavou akci. Proběhne 15. června od 18.30 na nádraží Opava východ.

Jako předkapela vystoupí hudební skupina Kopyto. Ve 20.05 pak nový rychlík v Opavě přivítá už zmíněný Ivan Mládek se svým Banjo Bandem, načež dojde také na křest soupravy. Dodejme ještě, že moderování programu bude mít na starosti Roman Vojtek.

Nový InterCity 513/514 Opava zatím budete moci využít během pracovních dní. Z Opavy vyrazí v 5.55 a v Praze bude stavět v 9.24. Z hlavního města pak vyjede v 16.39 a na opavském východním nádraží bude krátce po osmé hodině.

Vzhledem k tomu, že se jedná o přímý spoj, přestupu v Ostravě už nebude potřeba. Souprava je tvořena modernizovanými, klimatizovanými vozy a nechybí ani bistrovůz, v němž bude Wi-Fi. Ve vlaku budou také oddíly pro cestující s dětmi do deseti let a místa pro přepravu jízdních kol. Chybět nebude ani oddílový vůz s dětským kinem.

Za jízdenku zaplatíte od 269 korun. Místenka je povinná a zakoupíte ji v pokladně Českých drah za 35 korun, při nákupu v eShopu je zdarma.