Počínaje úterkem 3. září čekají opavsko-ostravskou linku práce na opravách a údržbě železniční trati, a to postupně hned na několika místech. Všechny rychlíky a spěšné vlaky mezi oběma městy budou po celou dobu nahrazeny autobusy.

Osobních vlaků se pak alternativní doprava týká pouze v daných úsecích, kde právě budou práce probíhat. Je nutné se připravit na to, že situace bude mít negativní vliv na vlakový jízdní řád a bude záhodno, aby se na to cestující připravili.

„Vzhledem k očekávanému zpoždění vlaků nebude ve stanici Ostrava-Svinov a u spěšných vlaků číslo 1609, 1611 a 1613 také ve stanicích Ostrava-Kunčice a Český Těšín zajištěna návaznost na přípojné vlaky do dalších směrů. Pro zachování návazného spojení musí cestující použít vhodný dřívější spoj," upozorňují zástupci Českých drah.

První výluka se uskuteční v úseku Svinov - Háj ve Slezsku v úterý 3. září. Následující den se práce přesunou na úsek Děhylov - Štítina. Ve čtvrtek 5. a pátek 6. září to pak bude úsek Háj ve Slezsku - Opava. Pro bližší informace je možné si zavolat přímo na zákaznickou informační linku Českých drah na číslo 840 112 113.