Tragický příběh, který se začal odvíjet poslední zářijový den loňského roku, se snad konečně chýlí ke svému konci. Po měsících vyšetřování a prověřování stop kriminalisté v těchto dnech obvinili v souvislosti s vraždou místní vedoucí pošty a maminky dvou dospívajících dětí šestadvacetiletého muže.

„Ze zvlášť závažného zločinu vraždy byl obviněn na základě důkazů shromážděných policií. Kriminalisté dnes (ve čtvrtek 7. srpna) předali státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí muže do vazby," sděluje mluvčí krajské policie Daniela Vlčková s tím, že mladíkovi v případě odsouzení hrozí patnáct až dvacet let za mřížemi nebo výjimečný trest.

Vyšetřovatelé od počátku šetří informacemi. Jakékoli podrobnější uveřejněné zprávy totiž mohly komplikovat pátrání a hatit dopadení pachatele. Ani nyní ještě stále nejsou k dispozici všechny údaje.

Kdo je onen zadržený mladík? Odkud je? Pracoval sám? A jednalo se o dlouho plánovaný zločin či náhodu? Na rozklíčování těchto i dalších otázek si budeme muset ještě počkat. „Vzhledem ke stádiu vyšetřování a okolnostem případu v tuto chvíli nebudeme sdělovat další podrobnější informace," potvrzuje Daniela Vlčková.

Zlom ve vyšetřování případu byl překvapením i pro zástupce České pošty. Ti již dříve vypsali odměnu 100 tisíc korun za informace vedoucí k dopadení vraha. Neskrývají přitom radost z aktuálního vývoje.

„Je to výborná zpráva. Na odhalení pachatele nám velice záleželo. Opravdu oceňujeme skvělou práci policie. Je to zatím čerstvá informace i pro nás, takže se chystáme spojit s vyšetřovateli a zjistit, zda existuje někdo, kdo bude mít nárok na finanční odměnu," konstatuje s úlevou v hlase mluvčí České pošty Marta Selicharová.

Oddechnout si konečně mohou i obyvatelé Skřipova. Nad obcí se ještě dlouho po činu snášel oblak strachu a spekulací. Případ nesl známky záhadnosti a nedostatek informací dělal své. Mrtvou ženu měl v osudný den najít její muž společně s dalšími svědky. Šel pro ní do práce, když se ani po zavírací době pošty dlouho nevracela.

Dosud nebylo potvrzeno ani to, jak byla žena zabita. V inkriminované době se ale na obecním úřadu, který sídlí ve stejné budově, pracovalo a nikdo nic neslyšel. O střelbu tak s největší pravděpodobností nešlo.

Také motiv byl zpočátku nejasný. Až posléze policie potvrdila, že se jednalo o loupež, jelikož z pobočky zmizely peníze. Jestli se u obviněného muže našly, není známo. Další informace k případu se možná ukáží až při soudním procesu.