"Osoba řídící vůz zamířila po tramvajovém pásu směrem k točně, nerespektujíc dopravní značku zákaz vjezdu a jedouc v protisměru. Řidička si při jízdě popsaným prostorem počínala tak, že poškodila přední pneu vozu, načež se stal vůz nepojízdným," popsala událost policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

"Policisté záhy zjistili příčinu popsaného jednání. Řidička po vystoupení z vozu vrávorala, neustále se usmívala, zřejmý byl zápach alkoholu a až policisté ženu upozornili na fakt aktuálně nepojízdného vozu. Policistům žena sdělila, že původně požívala alkohol v různých zařízeních na Stodolní ulici. Orientační dechové zkoušky 24leté ženy vykázaly hodnoty kolem 2,2 promile alkoholu," dodala dále mluvčí.

Žena byla nejprve umístěna k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Posléze se musela podrobit výslechu a bylo jí sděleno podezření pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

"Žena doznala požití alkoholu, své jednání (řízení vozu) nebyla schopna vysvětlit s odkazem na tzv. okno. Situaci měla vnímat na Stodolní ulici a následně až komunikaci s policisty. Proč měla usednout za volant a auto řídit nevěděla," uvedla ještě závěrem Holčáková.

Policisté slečně zadrželi také řidičský průkaz. Hrozí ji trest odnětí svobody až na jeden rok.