Vytěsnit kamiony z Klimkovic. To je dlouhodobá strategie lázeňského města, na jehož tíživou dopravní situaci navíc upozornila i tragická dopravní nehoda dvou kamionů a osobního automobilu, která se udála před dvěma týdny na silnici II/647. Městu by se mohlo podařit vymístit nákladní automobily nad dvanáct tun do konce roku. Minulý týden bylo k tomuto dopravně-bezpečnostním projektu svoláno koordinační jednání, kterého se zúčastnili i zástupci sousedních obcí.

„Projekt směřuje k tomu, že vydáme opatření obecné povahy, které zakáže vjezd na komunikaci nákladním automobilům. Do konce roku je pak na ministerstvu dopravy, aby před sjezdem na komunikaci instalovali dopravní značení se zákazem vjezdu nad dvanáct tun," přiblížil náměstek primátora pro dopravu Tomáš Sucharda.

Klimkovice chtějí takto vymístit i další ulici Olbramickou.

„Tady je situace podobná jako na II/647. Kamiony touto spojnicí mezi Klimkovicemi a Olbramicemi projíždějí často. Tím, že jim ale ‚vezmeme' dvě ulice, hrozí, že jim pak zůstane objížďka jen přes Bravantice," nastínil problematiku starosta Klimkovic Zdeněk Husťák.

Petice

Bezprostředně po tragické nehodě, která si vyžádala dva životy, lázeňské město vydalo petici. V té jednak žádají zákaz vjezdu nákladním automobilům nad dvanáct tun, jednak zrušení mýtného na dálnici D1 od sjezdu Bravantice až po Ostravu a v neposlední řadě i prošetření odpovědných orgánů, které údajně dlouhodobě blokují snahu Klimkovic o řešení tristní dopravní situace. Petice má v současné době přes 666 podpisů.

Komplexní řešení, které by mělo provoz kamionů z Klimkovic, Olbramic, Bravantic a Bílovce odklonit úplně, je spojené s dokončením právě budovaného obchvatu na Opavu.