„Bude se zde čistit fasáda hlavní zámecké budovy zámku a také vedlejšího křídla, tedy Lottyhausu. Opravou projdou nejen drobné praskliny, ale zejména ve východním křídle zámku bude „sešita" větší prasklina, která se v průběhu doby na zámku objevila," upřesnil letošní plány kastelán karvinského zámku Radim Kravčík. Letošní práce se ale netýkají jen fasády.

„Na hlavní zámecké budově budou rovněž probíhat opravy střechy. Nepůjde ale o kompletní obnovu. Opravovat se budou jen problematické části, například u komínů. Dále akce zahrne i nový nátěr oken na hlavní budově," doplnil kastelán zámku.

Stavební práce ovlivní provozní dobu na zámku. V průběhu rekonstrukce bude kompletně uzavřena hlavní budova zámku. Naproti tomu práce na Lottyhausu by neměly být tak náročné, a to ani časově.

„V této souvislosti prosíme všechny návštěvníky, ať před svou návštěvou sledují naše stránky zamek-frystat.cz, kde budou informace o případných změnách, případně zavolají na pokladnu na telefon 596 387 340," dodává kastelán fryštátského zámku.