Zhruba před dvěma lety byl v Ostravě-Vítkovicích U Cementárny otevřený unikátní in-line areál. Krátce na to se však na závodní dvousetmetrové dráze objevily trhliny. Ty tam jsou ale dodnes.

Zhotovitelem celé stavby byla společnost Strabag, speciální povrch s názvem DURFLEX®101 sp roller professional ale na ovál pokládala italská firma Vesmaco, která má jako jediná certifikaci k jeho položení.

„V podmínkách Mezinárodní in-line federace zvané FIRS je tato firma jediným certifikovaným dodavatelem umělého povrchu pro konání závodů v in-line bruslení, a to pro všechny typy závodů, včetně mistrovství světa," uvedla mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Reklamační řízení

Podle náměstka ostravského primátora Martina Štěpánka (ODS) je závodní dráha od té doby stále v reklamačním řízení.

„Podle mých informací nastal problém mezi zhotovitelem stavby, společností Strabag a subdodavatelem povrchu dráhy, italskou společností Vesmaco. Mělo už dojít také na soudní znalce. Dráha se dá sice využívat, ale není to stoprocentní, závody se na ní konat nemohou," uvedl Martin Štěpánek.

Tisková mluvčí společnosti Strabag Edita Novotná k situaci uvedla, že původní záměr opravit dráhu v co nejkratším termínu byl narušen průtahy v reklamačním řízení, které souvisí s uznáním zodpovědnosti za vady na straně italského dodavatele povrchu, společnosti Vesmaco.

„Nechali jsme proto vypracovat znalecký posudek, který jsme dodavateli zaslali k vyjádření, a věříme že se nám podaří reklamaci dovést k úspěšné opravě. Bližší informace k reklamačnímu řízení v tuto chvíli nemůžeme s ohledem na probíhající jednání zveřejnit. O našem postupu nicméně průběžně informujeme investora město Ostrava," řekla Edita Novotná.

Areál čas od času navštíví třeba čtyřicetiletý Zdeněk Mareček z Ostravy. „Jezdím tady nepravidelně, je to škoda, že má takový pěkný areál takovou vadu na kráse. Asfaltové dráhy jsou naštěstí v pořádku. Ta závodní se prý trhá kvůli špatnému podkladu. Mně se tady ale i tak líbí," řekl Deníku bruslař.

Správce areálu U Cementárny Ondřej Klíma doplnil, že otevírací doba už byla prodloužena.

„Lidé si mohou přijít zabruslit každý všední den mezi 9 a 21 hodinou. K dispozici mají bezvadný asfaltový okruh o délce 400 a 1200 metrů," uvedl Ondřej Klíma s tím, že v pěkné dny je areál plný.

Vybudování in-line areálu stálo celkem 50,5 milionu korun, na jeho financování se 27 miliony korun podílely evropské dotace, zbytek hradilo město.