„Žije se mi tady dobře. Jsem rád, že tady máme už pár let doktorku i lékárnu. Předtím jsme museli jezdit do Brušperku nebo Rychaltic," pochvaluje si třiaosmdesátiletý Oldřich Žídek. Oceňuje také nákupní možnosti. „V obci jsou tři obchody, výběr je dobrý," nestěžuje si muž, který žije ve Fryčovicích od narození. Kulturu moc neřeší, lidé se ale podle něj v obci nenudí. „Občas tady něco bývá, nedávno se konala akce pro důchodce, zabaví se i děti," říká Oldřich Žídek. Ukazuje na dětské hřiště, které leží nedaleko od školy i obecního úřadu.

Hřiště pro nejmladší obyvatele Fryčovic se zamlouvá i Táni Nevludové. „V obci funguje i bazén, často tam chodí rodiče s dětmi. Lidi si ve Fryčovicích můžou zahrát squash, badminton, hraje se fotbal," vyjmenovává mladá žena. Život v obci se jí líbí. Do rozlehlejších měst v okolí to není daleko, v obci se navíc pravidelně pořádají společenské akce. „Konají se například plesy, kultury je dost. Ve větších městech to s kulturou často bývá zabité," porovnává Táňa Nevludová. Nenapadá ji, co by se v obci dalo změnit k lepšímu. „Mám to tady ráda, je tu klid. Máme dobré autobusové spojení do okolí, i když směrem na Kopřivnici by to mohlo být lepší," dodává žena, která se do Fryčovic přistěhovala.

Spojení s okolními vesnicemi a městy si lidé v obci vesměs chválí. Potvrzuje to i Oldřich Žídek, který celý život pracoval jako řidič. „Dopravní spojení je léta letoucí dobré," myslí si starousedlík.

Ani vedení obce nezaznamenalo žádné připomínky, co se autobusů týče. Stěžovat by si však lidé mohli na postup kanalizačních prací. „Je tam určité zpoždění," připouští starosta obce Jiří Volný. Výstavba kanalizace má ale podle harmonogramu trvat ještě rok a půl. Stavbaři podle něj ještě mají šanci dohnat zpoždění. „Kanalizace ve Fryčovicích si vyžádá sto třicet milionů korun. Jiné investice v současnosti neplánujeme," poznamenává Jiří Volný.