Velitní kategorii MX1 se vjejích barvách představí Fin Annti Pyrhönen, ve třídě MX2 pak Josef Kulhavý. Ten, byť žije vBílovci uNového Jičína, startuje vbarvách Slovenska.

„Cítím se jako Čech, mám obě občanství. Ale se slovenskou federací se mi velmi dobře spolupracuje a poskytuje mi výborné zázemí,“ vysvětlil závodník na čtvrteční tiskové konferenci.

Pyrhönen patří stabilně mezi nejlepší světovou patnáctku, loni ale kvůli vážnému zranění obou rukou skoro celou sezonu pauzíroval. „Už se cítím stoprocentně fit. Nyní pracuji především na vylepšení fyzičky,“ řekl usměvavý 30letý motokrosař.

Cíle si majitel týmu Ervín Krajčovič klade realistické. „Anntiho bych chtěl vidět vprvní patnáctce. Ale vkonkurenci továrních jezdců to nebude mít lehké. Pro Josefa bude ze začátku důležité se vůbec kvalifikovat do závodů. Už proto, aby měli diváci přímých přenosů třídy MX2 na obrazovkách Galaxie Sport komu fandit.“

Šéf stáje si pochvaluje, že Seveřan bude posilou nejen na trati. „UFinů je známý poctivý přístup. Annti je mezi soupeři velmi oblíbený. Je důležité, že týmu bude předávat také svoje bohaté zkušenosti. To se týká činnosti stáje itestování motorek,“uvedl.

Tým je jedinou českou stájí, která má stálé místo mezi elitou Grand Prix. Díky tomu má otevřené dveře unejlepších továren a dostane se ke kvalitním strojům. Delta Racing Team letos vsadil na značku Suzuki.

„Náš roční rozpočet je asi 6,5milionu korun. Ale kdybychom neměli stálé místo vGrand Prix, přišla by nás sezona na dobrých deset milionů,“ vysvětlil Krajčovič stím, že tým má utovárny rozpočet, který může vyčerpat na motocykly a další doplňky jako kity pro ladění motoru nebo pérování.

Motokrosový šampionát startuje 6.dubna vnizozemském Valkenswaardu. Domácím vrcholem bude 10.srpna Grand Prix Česka vLokti nadOhří.