Pilotku speciálu Can-Am DV21 čeká velká výzva. Aliyyah Koloc, jejímž navigátorem tentokrát bude Stéphane Duple, vede po úvodních dvou podnicích průběžné hodnocení. V čele má náskok 11 bodů na nikoho menšího, než je čtyřnásobný vítěz Rallye Dakar Násir al-Attíja.

Ondřej Klymčiw si pro nadcházející Dakar Klasik dává nejvyšší cíle
Se škodovkou na Dakar. Nemohu mít jiný cíl než boj o vítězství, říká Klymčiw

„V Hailu začíná ostrá finální příprava na dakarský debut. Je dobře, že se bude závodit v Saúdské Arábii, protože si tak udělám obrázek o místních terénech, které budu zdolávat během Rallye Dakar. Je pro mě obrovská čest, že je mým vyzyvatelem Násir, zároveň to bude velká prověrka,“ řekla teprve osmnáctiletá závodnice o souboji s o generaci starším Katařenem.

Druhé dějství šampionátu startuje saúdskoarabskou soutěží Saudi Baja - Hail, která se jede od 10. do 12. listopadu v severozápadní části Saúdské Arábie. Seriál vyvrcholí na začátku prosince podnikem Dubai International Baja ve Spojených arabských emirátech.

Onboard Aliyyah Koloc:

Zdroj: Youtube

„Dakar je za dveřmi, proto je pro nás každá taková zkouška důležitá. Netýká se to jen Aliyyah, ale také vozu. Buginu jsme během roku neustále vylepšovali, ovšem všechny kritické díly se stejně nejlépe prověří v ostrém závodním režimu,“ uvedl šéf komunikace Buggyry Jan Kalivoda.