Jednodenní podnik, při němž se za letního počasí odjely dva samostatné závody, je započítáván do celkových výsledků, ale většina jezdců za volanty automobilových krasavců ho považovala za skvělou příležitost k rozjetí a otestování techniky po zimní přestávce.

Už loni došlo k dohodě se slovenskými kolegy, na základě které se vybrané podniky mistrovství ČR pojedou na slovenských tratích a naopak slovenští jezdci zavítají do Česka. Oba šampionáty zůstávají uzavřené, což znamená, že si účastníci nebudou ubírat body do celkového hodnocení.

Fernando Alonso. Ilustrační snímek
Nešťastná nehoda. Alonso vyletěl z trati, štěrk zranil tenisovou ikonu Dokičovou

„I když to pochopitelně nebyl klasický závod do vrchu, vítáme každou příležitost dostat auto před sezonou do ruky, vyzkoušet všechno potřebné, doladit nastavení a zkrátka dostat sebe, techniku i celý tým do formy. Na Slovakia Ring jsme přijeli v kompletním složení, užili si závody, k čemuž přispělo i super počasí, a tak jsme spokojení,“ prohlásil absolutní vítěz úvodního podniku Václav Janík s vozem Norma M20 FC.

Následujícím podnikem vrchařského mistrovství ČR je populární Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou, jehož 43. ročník proběhne v termínu 3. až 5. května.