„Nemyslím si, že by byl rok 2013 pro Brno konečnou,“ ohodnotil situaci Masarykova okruhu v kalendáři MS silničních motocyklů muž nejpovolanější. Španěl Carmelo Ezpeleta, šéf promotérské organizace Dorna, která šampionát řídí.

Jak brněnský okruh hodnotíte z hlediska ostatních tratí?
Loni bylo Brno zvoleno samotnými týmy za nejlepší závod roku, což něco dokazuje. Mně osobně se nejvíc líbí design trati a její bezpečnost. Je taký úžasné, jak si pořadatelé poradili s návalem diváků.

Je něco, co by se v Brně mělo změnit?
Zástupci jezdců každý rok hodnotí všechny okruhy a nacházejí drobná vylepšení. Určitě se vždycky může vylepšit zázemí.

Jaká je budoucnost Brna v kalendáři MS, byla prodloužena stávající smlouva až do roku 2013?
Konkrétní rok nepovažuji za důležitý. Ale určitě si nemyslím, že by byl rok 2013 pro Brno tím posledním (úsměv). Pokud si závody udrží tak vysoký standard, nevidím jediný důvod, proč by měly z kalendáře vypadnout.

Symbolem MotoGP je bezesporu Valentino Rossi. Máte připravený nějaký „plán B“ pro dobu, až šampionát opustí?
Valentino bude jezdit ještě nejméně další dva roky. Je to velká osobnost nejen na trati, ale také v zákulisí. Pomáhá nám s bezpečností a je to také velká osobnost pro fanoušky. Šampionát existuje 60 let a pokaždé tu jsou nějaké hvězdy. Valentino vyrostl jako květina. Ale až odejde, objeví se jiní.

MotoGP usiluje o celosvětový rozmach, nenarážíte při tom na formuli jedna?
Vůbec ne. Naše vztahy s představiteli formule jedna jsou korektní, žijeme spolu. A už řadu let spolu koordinujeme kalendáře závodů.

Kdo se podle vás stane letošním mistrem světa ve třídě MotoGP?
(smích) To po mně nechtějte, prognózy nikdy nedělám.