Podle primátorky Markéty Vaňkové nyní záleží na rozhodnutí jihomoravských zastupitelů. Ti budou o stejném navýšení peněz na doplacení letošního závodu rozhodovat ve čtvrtek.

I pokud s krokem budou souhlasit, zůstane spolku desetimilionový dluh vůči Automotodromu za pronájem Masarykova okruhu a zajištění například bezpečnosti či zdravotnické služby. „Nestálo by za to, navýšit částku natolik, abychom zamázli všechny závazky a nemuseli to platit z prodeje vstupenek příští rok,“ ptal se opoziční zastupitel za hnutí ANO Petr Vokřál.

Předčasné rozhodování? 

Podle primátorky je však podobné rozhodování předčasné. „Zdá se mi to předčasné. S Karlem Abrahámem budeme ohledně dluhu vůči Automotodromu ještě jednat příští pátek. Abrahám se chtěl podílet na letošním ročníku pěti miliony korun, ale zatím jsme nevyřešili, jakou formou. Proto je možné, že bude dluh vůči Automotodromu jen pět milionů korun,“ dodala Vaňková.

Zastupitelé současně vyzvali vládu, aby vstoupila do pořádajícího spolku a premiéra Andreje Babiše k jednání s promotérskou společností Dorna.