Alena Krejčíková pocházela z Klatov a nyní žila v Janovicích nad Úhlavou. Přátelé jí fandili, obdivovali a tragédii nemohou stále uvěřit. „Ona byla úžasná máma, kamarádka, spolužačka. Hodně mi sama pomohla, když jsem na tom nebyla nejlépe. Prožily jsme toho spolu hodně, byla mi oporou. Ať ji trápilo cokoliv, vždycky myslela na druhé. Milovala svoji rodinu. Jsem z toho v háji, je to hrozné,“ řekla kamarádka Mája.

Auto posádky číslo 55.
Rallye Šumava: Smrtelná nehoda spolujezdkyně, soutěž skončila

Podobně na usměvavou ženu plnou elánu, adrenalinu, lásky vzpomínají i další přátelé. „Chodili jsme spolu tři roky na učňák. Vím, že s manželem jezdila rallye a když jsem se dozvěděla, co se stalo, tak to pro mě bylo hrozná rána. Zasáhlo mě to, i když už jsme nyní nebyly tolik v kontaktu. Byla skvělá," uvedla bývalá spolužačka Jana.

Událost, kterou si nikdy nikdo nepřeje, se stala v sobotu po poledni na rychlostní zkoušce Strážovská. Tehdy přišla zpráva, že havarovala posádka vozu č. 55. „U obce Strážov řidič narozený v roce 1979 s vozidlem Subaru Impreza z dosud přesně nezjištěných příčin vylétl s vozidlem mimo trať do pole, kde s ním havaroval. Ve voze s ním jako spolujezdkyně jela žena ročník narození 1983. Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou, ale byl u něj nařízen i odběr krve v nemocnici," uvedl mluvčí policie Ondřej Hodan.

Rakouský závodník Michael Putz měl na Rallye Šumava vážnou nehodu
Na rallye zasahoval vrtulník. Rakouský závodník utrpěl při nehodě vážná zranění

Bohužel navigátorka Alena Krejčíková utrpěla velmi vážná zranění, v bezvědomí se zajištěnými dýchacími cestami po resuscitaci ji záchranáři letecky transportovali na Emergency FN Plzeň na Lochotíně. Ale svůj boj prohrála a i přes veškerou snahu lékařů svým zraněním v nemocnici podlehla.