Na koho se z 38 Čechů zaměřit? V tradičně nejsledovanější tuzemské disciplíně kamionech mají největší šanci bojovat o první desítku Martin Macík, Aleš Loprais, ale i Jaroslav Valtr, který se na Dakar vrací po pěti letech.

„Máme to v hlavách srovnané. Chceme jet v klidu,“ prohlásil Valtr.

Rallye Dakar 2020Zdroj: DeníkPrávě jeho ale na poslední chvíli potkala nepříjemnost, když musel kvůli pozitivnímu testu na koronavirus vyměnit navigátora Jaroslava Miškolciho a na jeho místo posadit svého syna.

K osvědčeným účastníkům patří Martin Prokop, který bude prohánět automobilové hvězdy, či Josef Macháček s buginou. V týmu Buggyra bude mít v dalším lehkém vozítku kategorii SxS hvězdného parťáka. Není jím nikdo jiný než někdejší formulový závodník Tomáš Enge. Stane se tak třiadvacátým pilotem F1, který si vyzkouší Dakar.

Mezi motorkáři je nováčkem mistr světa ve freestyle motocrossu Libor Podmol, pro nějž je Dakar velkou výzvou. Třeba i proto, že se ho v roce 1994 zúčastnil jeho otec.

Libor Podmol starší ale soutěž nedokončil a o pět let později při tragické nehodě zahynul. „Je možné, že tohle byl hlavní důvod, proč do toho jdu,“ připustil pokračovatel rodinné tradice.