Byli vtaženi přímo do závěrečné přípravy na náročné podmínky Dakaru a sledovali v akci celý tým. Měli možnost vidět, jak jezdci, navigátoři a mechanici spolupracují, jak se přizpůsobují terénu a jak se snaží dosáhnout co nejlepších výsledků.

 „Tuhle myšlenku jsme v hlavě nosili už delší dobu a jsme rádi, že se nám společné testování podařilo realizovat. Chtěli jsem fanouškům nabídnout možnost nejen svezení v Toyotě Land Cruiser 90, které bylo vrcholem, ale celkový zážitek z toho být alespoň několik hodin součástí našeho týmu a všeho kolem,“ říká pilot Toyoty Land Cruiser 90 Ondřej Martinec.

České posádky při červnovém setkání s ředitelem Rallye Dakar Davidem Casterou
Jaký bude Dakar 2024? V podstatě podobný, ale změny ho posunou, říkají jezdci

Ale testování nebylo jen o sledování. Tým Czech Samurais se rozhodl připravit pro fanoušky také něco speciálního. Měli jedinečnou možnost ochutnat autentickou atmosféru rallye se vším všudy. Mohli prozkoumat technickou část, vyzpovídat mechaniky, svézt se v dakarském speciálu, ale také se víc dozvědět o projektu Mechanik Academy.

Auto bude mít vyšší výkon 

Fanoušky však nejvíc zajímal speciál Toyota Land Cruiser 90, který prošel značnými změnami jak na designu, který stáj v Milovicích zveřejnila vůbec poprvé, ale hlavně úpravami motoru, podvozku a vnitřního rozložení auta.

„Příprava závodního speciálu byla náročným a dlouhodobým procesem, který trval celý rok. Naším cílem bylo vytvořit vozidlo, které by bylo schopné čelit extrémním podmínkám a překonat náročnou trať Rallye Dakar,“ rozpovídal se mechanik týmu Czech Samurais Jiří Vorlíček.

Tým Czech Samurais do testování před Rallye Dakar zapojil fanoušky.Tým Czech Samurais do testování před Rallye Dakar zapojil fanouškyZdroj: Czech Samurais

„Chtěli jsme dosáhnout maximálního výkonu a spolehlivosti, proto jsme provedli důkladnou revizi a úpravy. Vylepšili jsme sací a výfukový systém, optimalizovali jsme palivový systém a provedli další změny, které nám umožnily dosáhnout vyššího výkonu a zároveň minimalizovat riziko poruchy,“ doplnil.

Pragovka Lady řízená Alešem Lopraisem
Legendární Dakar je synonymem smrti. Přesto dobrodruzi dál riskují životy

 „Máme vážně radost z toho, kolik zájemců o svezení se nám přihlásilo. Během celého víkendu se u nás protočilo přes sto fanoušků,“ líčila navigátorka Ollie Roučková. „Ukázali jsme, jak funguje tým. Najezdilo se sto dvacet testovacích kilometrů. Fanoušci s námi zažili šrumec jako při závodním módu, společně jsme i poobědvali a užili si večer při promítaných videí,“ dodala.