"V Jižní Africe, Angole a Namibii jsou terény, kde by se taková soutěž dala uskutečnit," uvedl ředitel rallye Étienne Lavigne v Buenos Aires, odkud se pojede sobotní prolog. "Už dva roky jednáme v Luandě, hlavním městě Angoly. Tam by to bylo možné. Na severu Afriky se to kvůli politické situaci nedá," podotkl.

Jenže není to tak úplně pravda. Africa Eco Race, jakýsi nástupce slavného závodu, totiž vede po stopách původní akce. Skromnější rozpočet, méně profesionální zázemí.

V tomto ročníku se (i s Tomášem Tomečkem s Tatrou) startovalo z Monaka, jede se přes Maroko a Mauritánii do Senegalu ke slavnému Růžovému jezeru. A to není vše.

Existují i další podniky, které míří na sever Afriky. Tradiční je rallye Budapešť - Bamako (tedy Mali).

Letos se tedy Dakar pojede pouze v Argentině a Bolívii, poté co podíl na organizaci odřekly Chile a Peru. "Tento rok jsme to byli schopni upravit, ale do budoucna potřebujeme podporu více zemí, které by se pořádání podílely," uvedl Lavigne.

Podpora=peníze. Právě tento funkcionář kdysi prohlásil, že objem financí na Dakaru je ohromný. Peru podle dřívějších zpráv zaplatilo v roce 2012 pět milionů dolarů, aby získalo akci na své území. Nemalá investice, že? A vláda Mauritánie kdysi vyčíslila, že jen v roce 2008 (zrušený ročník) ztratila asi tři miliony eur.