Argentinu sužují bouřky a průtrže mračen. Start dnešní etapy byl nejdříve o dvě hodiny odložen, ale podmínky se nezlepšily.

"Jsme na pumpě pár kilometrů před startem speciálu - všichni motorkáři a čtyřkolky. Dle instrukcí organizátora se sušíme a čekáme na další rozhodnutí. V každé botě mám asi litr vody. Není na nás nit suchá. Je ale tak 20 stupňů, tak to jde přežít," popsal na facebooku motocyklista Jan Veselý.

V obchodě u malé benzínové stanice se prý mačkalo asi dvě stě lidí. Další problém? Nemohly vzlétnout vrtulníky a organizátoři etapu z bezpečnostních důvodů zrušili.

"Nedá se nic dělat. Bereme věci tak, jak jsou. Počasí je opravdu šílené a chápu, že se pořadatelé nechtějí pouštět do přehnaných rizik. I přesto je v týmu výborná nálada a těšíme se na první start," podotkl šéf projektu MKR Adventure Mario Kress, který se stará o kamiony Renault s piloty Martinem van den Brinkem a Pascalem de Baarem.

Automobily a kamiony měly z Rosaria do Villa Carlos Paz absolvovat rychlostní zkoušku dlouhou 258 km, motocykly a čtyřkolky 227 km. Kamiony a některé auta se na trať nedostaly ani v sobotu poté, co Číňanka Kuo Mej-ling ztratila v prologu nad vozem Mini kontrolu a zranila deset lidí. Dva z nich jsou v kritickém stavu.

Slavnou soutěž jedou i více než tři desítky českých účastníků. Rallye má na programu 13 etap převážně v Argentině, část se pojede v Bolívii.