„Byla to hodně rychlá etapa, ale dun nebylo mnoho. V místě, kde měl nehodu Paulo Goncalves, to bylo hodně ošemetné,“ vzpomenul na tragickou událost motorkáře jezdec týmu Buggyra Racing Josef Macháček, který dojel s buginou do cíle na třináctém místě. Připsal si tak dosud nejlepší umístění na letošním Dakaru v Saúdské Arábii. „Technika nám funguje a rychlostně vidíme, že máme šanci bojovat o první desítku.“

Kamiony letos překročily magickou stokilometrovou rychlost ve třech etapách, přičemž ta nejdelší byla nejrychlejší. V podání vítězného Karginova měla průměrná rychlost hodnotu 108,8 km/hod. Martin Šoltys z Buggyry skončil třináctý.

Martin Šoltys z Buggyry během Dakaru.
Nejdůležitější je, že máme obě auta stále v závodě, těší manažera Buggyry

„Etapa se mi moc nelíbila, nebyly tam technické pasáže. Jeli jsme furt na omezovači a máme asi čtyři překročení rychlosti. Nic s tím nejde dělat, stačí malé poposkočení a auto se o kilometr zrychlí, a to už se trestá. Nikdo neví, jestli se ten terén změní nebo ne. My si pojedeme to svoje a uvidíme, na co to bude stačit,“ řekl v cíli Šoltys, který se po sedmé etapě posunul v průběžném pořadí na deváté místo.

V pondělí bude pokračovat Rally Dakar osmou etapou o celkové délce 713 kilometrů, z čehož bude 474 měřených. Na trať vydají pouze auta, speciály SSV a kamiony, když pro motorkáře a čtyřkolkáře byla etapa kvůli dnešní smrtelné nehodě zrušena.